Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 7985
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Po pijanemu opiekowali się dziećmi

Czwartek, 6 sierpnia 2009, 13:45
Aktualizacja: 13:46
Autor: TEJO
Ponad dwa promile alkoholu mieli w organizmie rodzice, którzy opiekowali się trojgiem dzieci. Nietrzeźwym matce i ojcu może grozić kara do pięciu lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek w Kamiennej Górze. Anonimowy informator powiadomił policję, że w jednym z mieszkań nietrzeźwi rodzice opiekują się swoimi dziećmi. Niezwłocznie pod wskazany adres pojechał policyjny patrol. Funkcjonariusze zastali w mieszkaniu pijanych rodziców.

Przeprowadzone badanie wykazało u matki oraz ojca ponad 2 promile alkoholu. W takim stanie opiekowali się trojgiem swoich dzieci w wieku od 8 do 16 lat. Potomstwo przekazano pod opiekę najbliższej rodziny.

– Nieodpowiedzialni rodzice trafili do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy. O zaistniałej sytuacji powiadomili już sąd rodzinny. Jeżeli okaże się, że nietrzeźwi rodzice swoim zachowaniem stworzyli zagrożenie dla życia lub zdrowia małoletnich dzieci może grozić im odpowiedzialność karna pozbawienia wolności do lat 5 – informuje mł. asp. Waldemar Oszmian, rzecznik kamiennogórskiej policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group