Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7332
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: PO o służbie zdrowia

Piątek, 27 września 2019, 11:17
Aktualizacja: Sobota, 28 września 2019, 7:44
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: PO o służbie zdrowia
Fot. Przemek Kaczałko
Kandydaci Koalicji Obywatelskiej zarysowali plan dotyczący służby zdrowia w przypadku zwycięstwa w wyborach parlamentarnych, które odbędą się już 13 października 2019 roku. Zofia Czernow i Jerzy Pokój zapewniają, że kolejki do specjalistów zostaną znacznie skrócone, a oczekiwanie na SOR–ze nie przekroczy 60 minut.
Brakuje lekarzy - średnia wieku lekarzy rośnie. Jedna trzecia wykształconych lekarzy wyjeżdża. Podpisane przez rząd porozumienie z rezydentami nie jest realizowane. Dziś wołają ponownie - ratujmy służbę zdrowia w Polsce. Dlatego program Koalicji Obywatelskiej kładzie szczególny nacisk na radykalna poprawę w służbie zdrowia - mówiła Zofia Czernow, która deklaruje skrócenie kolejek do specjalistów do 21 dni.

Jerzy Pokój - radny Sejmiku Dolnośląskiego mówił z kolei o zadłużeniach szpitali, szczególnie tych powiatowych. Nie zabrakło też kwestii chorób nowotworowych.

Chcemy budować centra leczenie chorób nowotworowych z udziałem pieniędzy z Unii Europejskiej - mówiła Z. Czernow, która odniosła się także do problemów seniorów. - Komisja ds. oceny technologii medycznych oświadcza, aby nie robić bezpłatnych badań profilaktycznych dla ludzi starszych, bo wydłużą się kolejki do lekarzy. Tymczasem my gwarantujemy każdej osobie, która skończy 50 lat kompleksowe badanie profilaktyczne, aby zapobiec chorobom kardiologicznym, nowotworom i innym schorzeniom. Lepiej leczyć ludzi taniej, niż jak się choroba rozwinie - dodała posłanka PO.

W trakcie konferencji prasowej była też mowa o dostępie do szczepień dla dzieci.

Powinniśmy zadbać, aby więcej dzieci się rodziło. Należy odciążyć lekarzy od biurokracji - prof. Alicja Chybicka przygotowała na to program - dodał J. Pokój.

Politycy PO zapewniają, że w krótkim czasie podniosą nakłady na służbę zdrowia do 6 procent PKB, bo bez pieniędzy nie uda się zatrzymać lekarzy i pielęgniarek.

Twoja reakcja na artykuł?

10
18%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
7
13%
Złości
36
64%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (87) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group