Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 7021
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Po mszy – do galerii na płocie

Środa, 26 grudnia 2007, 20:07
Aktualizacja: Czwartek, 27 grudnia 2007, 8:19
Autor: rylit
Region Jeleniogórski: Po mszy – do galerii na płocie
Fot. rylit
W niecodziennym miejscu zawisły fotografie w Kopańcu. W środę po raz piąty swoje progi symbolicznie otworzyła Galeria na Płocie Sołtysa. Pomysłodawcą jest Jacek Jaśko, a wystawa, którą dzięki telewizji zobaczyła cała Polska, nosi tytuł „Kopaniec zmiany”.

Miasta mają swoje sale wystawowe, domy kultury i inne placówki. Kopaniec wieś u podnóża Karkonoszy, w której osiedla się coraz więcej ludzi sztuki i oprócz wielu ciekawych inicjatyw kulturalnych ma swoją Galerię na Płocie Sołtysa.
W tym roku to już druga ekspozycja. Pierwszą powieszono w Poniedziałek Wielkanocny.

Tym razem fotografie z Kopańca i okolic prezentowali ludzie, którzy tu mieszkają: Jerzy Almonkari, Adam Bończa–Pióro, Jacek Jaśko, Andrzej Jędroch, Wojtek Miatkowski oraz Kamila Szuba.

Sygnałem do otwarcia wystawy był moment wyjścia mieszkańców wsi z kościoła po odprawionej mszy. Oprócz zaproszenia do oglądania wystawy, organizatorzy zaprosili oglądających do stołu, gdzie przygotowano słodki poczęstunek i rozgrzewające napoje.

Spotkanie to uwieczniono na wspólnej zbiorowej fotografii wykonanej rzadko dziś używanym aparatem wielkoformatowym. Galeria na płocie robi furorę nie tylko wśród ludzi sztuki.
Dla turystów, którzy wypoczywają podczas świąt w górach, był to oddech od monotonii bożonarodzeniowego suto zastawionego stołu.

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
855
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group