Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3983
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Po Międzynarodowych Targach Tourtec 2016

Czwartek, 12 maja 2016, 15:44
Aktualizacja: 15:46
Autor: TS
Powiat: Po Międzynarodowych Targach Tourtec 2016
Fot. Archiwum Starostwa
Już po raz osiemnasty w dniach 6 i 7 maja br. na jeleniogórskim placu Ratuszowym odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyczne Tourtec. Wzięło w nich udział 90 wystawców prezentujących produkty regionalne, atrakcje turystyczne oraz oferty wypoczynku w różnych regionach Polski, Czech i Niemiec.

W uroczystym otwarciu targów udział wzięły delegacje powiatów partnerskich, burmistrzowie i wójtowie z gmin powiatu jeleniogórskiego, szefowie branży turystycznej, reprezentacje powiatów Bamberg i Aachen oraz Jablonca nad Nysą. W tradycyjnym przecięciu wstęgi uczestniczyli Starosta Jeleniogórski Anna Konieczyńska, Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, Przewodniczący Rady Powiatu Jeleniogórskiego Eugeniusz Kleśta, Prezydent miasta Jablonec nad Nysą Petr Beitl, Starosta Powiatu Bamberg Johann Kalb oraz Wicestarosta Regionu Miast Aachen Axel Hartmann.

Przez dwa dni trwania targów można było zapoznać się z różnorodną ofertą turystyczną firm, miast, gmin i powiatów, biur podróży, organizacji. Ciekawy program artystyczny oraz piękna pogoda zgromadziły rzesze odwiedzających. Sporym zainteresowaniem cieszyły się stoiska powiatów partnerskich: Wolsztyna, Aachen i Bambergu. Tegoroczna edycja targów upłynęła pod znakiem piwa, które można było skosztować na stoiskach miasta Jablonca, powiatu Bamberg, miasta Lwówka Śląskiego czy Browaru Miedzianka. Zwiedzający chętnie zatrzymywali się także na debiutującym w tym roku stoisku Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie można było dowiedzieć się o niestandardowych sposobach wykorzystania piwa.

Tradycyjnie na targowej estradzie można było obejrzeć występy zespołów ludowych, pokazy tańca oraz pokaz aikido. Wśród występujących znaleźli się m.in.: „Kreuzschuher Kerwasmusikanten” z Bambergu, „Szklarki” z Piechowic czy „Gryfowska Kapela Podwórkowa”. Największą ilość widzów zgromadził wspólny występ zespołu „Karkonosze” oraz „Kreuzschuher Kerwasmusikanten”. Przeprowadzono również liczne konkursy z nagrodami a najmłodsi uczestnicy targów mogli korzystać z dmuchanych zjeżdżalni.

Miłośnicy wyrobów regionalnych mogli zapoznać się z bogatą ofertą produktów prezentowanych na stoiskach gospodarstw agroturystycznych i skosztować łomnickich serów, wyrobów siedlęcińskiej masarni czy ciast serwowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Mysłakowic.

Dziękujemy Wystawcom za wspaniale przygotowane stoiska promocyjne, atrakcyjne oferty wypoczynku i zapraszamy na kolejne XIX Międzynarodowe Targi Turystyczne TOURTEC, które odbędą się w dniach 12-13 maja 2017 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group