Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 6714
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Po maturze z matematyki w "Rzemiosłach"

Wtorek, 6 maja 2014, 13:16
Aktualizacja: Środa, 7 maja 2014, 7:34
Autor: Tomasz Taf i Ernest Grzeszczakowski
Jelenia Góra: Po maturze z matematyki w "Rzemiosłach"
Fot. Tomasz Taf, Ernest Grzeszczakowski
Tegoroczni maturzyści zmierzyli się dzisiaj (06.05.) z egzaminem pisemnym z matematyki na poziomie podstawowym. Do matury w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze przystąpiło 108 osób. O 9.00 rano lekko zdenerwowani, ale w większości pewni siebie uczniowie udali się do sal. Maturzyści z "Rzemiosł" mieli wyjątkowe wsparcie, bo za ich powodzenie na maturze, modliła się siostra Alina Stępień.

Wczorajsze matury z języka polskiego nie zaskoczyły uczniów "Rzemiosł”. Pojawiły się tematy dotyczące "Potopu" Henryka Sienkiewicza i "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. A jak było dzisiaj?

-Wczoraj poszło mi znakomicie - mówił Rafał Matysek, który wybrał "Wesele". - Mimo stresu poradziłem sobie. Dzisiaj czuję się przygotowany - mówił maturzysta, który jako jeden z niewielu niebawem będzie pisał egzamin rozszerzony z matematyki i filozofii.

Kasia Truszyńska wraz z przyjacielem Mateuszem czuli się niepewnie przed dzisiejszym egzaminem. -Mimo, że jesteśmy przygotowani, stresujemy się - mówili. A to nie koniec stresów. Jutro pisemny egzamin z języka angielskiego, a w kolejnych dniach z wybranych przedmiotów.

Jak mówiła wicedyrektor Anna Sagadyn, uczniowie z "Rzemiosł", którzy decydują się na zdawanie egzaminów z dodatkowych przedmiotów, najchętniej wybierają: geografię i historię sztuki oraz biologię, fizykę, filozofię i historię.

Nauczyciel Krzysztof Zwoliński zapewniał, że maturzyści byli dobrze zorganizowani i przygotowani. Mimo nerwów i stresu trzymają rękę na pulsie.

Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia i zapraszamy do obejrzenia filmu z wczorajszej matury z języka polskiego w Zespole Szkół Ekonomiczno - Turystycznych w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
430
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group