Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7178
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Po manewrach ratowniczych straży pożarnej

Sobota, 7 czerwca 2014, 8:38
Aktualizacja: 21:03
Autor: Tomasz Taf
Region: Po manewrach ratowniczych straży pożarnej
Fot. Tomasz Taf
Były to już 17. Manewry Ratownicze czyli szkolenia straży pożarnej z zakresu gaszenia pożarów, ratownictwa medycznego i technicznego, z naciskiem na ćwiczenia praktyczne w terenie. W tym roku przeprowadzono je pod kryptonimem "Droga". Ćwiczenia zaczęły się w środę (04.06), a zakończyły wczoraj (06.06).

Strażacy w czasie warsztatów mieli okazje poznać lub utrwalić metody obsługi narzędzi strażackich firmy Weber Rescue, przyrządów z najwyższej półki. Zajęcia prowadzili: Bartosz Klich, zastępca komendanta powiatowego PSP w Gnieźnie oraz Przemysław Rembielak z Ochotniczej Straży Pożarnej, z grupy ratownictwa specjalistycznego w Poznaniu.

W trzydniowych Manewrach Ratowniczych udział wzięli m.in. przedstawiciele firm: USP, czy ENEA oraz strażacy zawodowi i ochotnicy z wielu miast Dolnego Śląska.

Uczestnikami i jednocześnie pozorantami byli uczniowie m.in. z II Liceum Ogólnokształcącego im. Norwida, Zespołu Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3 oraz z Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze, a także z Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu.

- Jesteśmy tu w ramach obozu szkolnego, uczymy się ratownictwa medycznego i pomagamy jako pozoranci - mówiła Magdalena Ciągło, uczennica LO z Wałbrzycha. - Jest fajnie, wiele się nauczyłam – dodała. - W czasie zajęć praktycznych zajmowaliśmy się gaszeniem pożarów, ratowaniem poszkodowanych oraz ratownictwem technicznym - mówił Dawid Mróz, uczeń LO z Wałbrzycha.

Ratownicy szkolili się m.in. na terenie Osady Kopaniec, parku linowego w Szklarskiej Porębie, na Zamku Chojnik, na trasie nartorolkowej w Sobieszowie, w Rudawach Janowickich, na łączniku między Spółdzielczą a Karola Miarki oraz w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej numer 1 w Jeleniej Górze.

- Takie ćwiczenia mają na celu podnoszenie i utrwalanie umiejętności strażaków. Podczas zajęć strażacy pod okiem specjalistów uczyli się głównie ratownictwa medycznego i technicznego. Poznali również nowe metody ewakuacji poszkodowanych podczas wypadków drogowych - mówił Andrzej Ciosk, oficer prasowy KM PSP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group