Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 4994
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Po łemkowskich ścieżkach

Sobota, 4 października 2008, 16:00
Aktualizacja: 16:46
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Po łemkowskich ścieżkach
Fot. TEJO
Łemkom jest poświęcony cykl wydarzeń odbywających się w weekend w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Dziś sympatycy tej zapomnianej kultury uczyli się, między innymi, sztuki pisania ikon.

W piątek, 3 października w Galerii „Korytarz” przy ul Bankowej otwarto wystawę fotografii Piotra Droździka „Chyża”. Jest tam też ekspozycja poświęcona architekturze sakralnej zatytułowana „Święta przestrzeń cerkwi” .

Dziś organizator zaprosił na „Ikonopisanie”. To nietypowe warsztaty poświęcone sztuce pisania ikon. Można było zapoznać się z pracownią ikonopisarza. Wydarzenie wzbudziło zainteresowanie w środowisku nauczycieli. Wśród piszących kolorowe ikony zauważyliśmy, między innymi, Jana Owczarka, polonistę z I ZSO nr 1 im. Żeromskiego.
Zaprezentowano też pieśni i tańce, tradycje oraz historię kultury Łemków, a także podziwiano przygotowanie i smak typowych potraw.

Jutro o godz. 17 będzie można wysłuchać koncertu zespołu Drewutnia. 7 października o godz. 18 w JCK odbędzie się projekcja filmu „Cienie zapomnianych przodków”.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group