Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 8328
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Po latach doczekali się remontu ulicy

Wtorek, 27 kwietnia 2010, 8:09
Aktualizacja: 8:10
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Po latach doczekali się remontu ulicy
Fot. Angela
Rusza kompleksowa modernizacja ulicy Na Skałkach. Jej jezdnia stanowi bowiem tor przeszkód, a o chodnikach, piesi dawno już zapomnieli. Teraz na miejsce dziur, kurzu i błota ma się pojawić nowa nawierzchnia. Wczoraj przekazano plac budowy wykonawcy.

Ulica Na Skałkach mierzy 220 metrów i łączy ul. Tomasza Zana z Nowowiejską na tyłach zabudowań al. Wojska Polskiego. O naprawę jej nawierzchni, która zupełnie się rozsypała wielokrotnie wnioskowali okoliczni mieszkańcy. Wczoraj wykonawca, Kółko Rolnicze Siedlęcin, który wygrał przetarg na wykonawstwo, rozwiesił komunikaty na drzwiach budynków mieszczących się przy remontowanej ulicy. Ostrzega on mieszkańców, że w związku z prowadzonym remontem połączonym z wymianą sieci wodociągowo-kanalizacyjnej aż do 30 czerwca będą znaczne utrudnienia komunikacyjne.

– Ten remont jest bardzo potrzebny natychmiast. Mieszkam tu od ponad dwudziestu lat i nigdy nie było tu gruntownej modernizacji. Kiedy kładziono nawierzchnię na Wojska Polskiego, naszą ulicą prowadzono cały ruch, po czym po naszych interwencjach od czasu do czasu ktoś pozaklejał jakieś dziury, tak je pozatykano i to wszystko. Z tych dziur kurz unosi się tak ogromny, że trudno czasem oddychać – mówi Beata Cyjak, mieszkanka ulicy Na Skałkach w Jeleniej Górze.

Stanisław Soboń o remont ulicy walczył od ponad siedmiu lat, ale dotychczas jego interwencje kończyły się fiaskiem.
– Urzędnicy po głosie poznawali, ale co z tego. Tłumaczyli tylko, że muszą przeprowadzić remonty najpierw innych ulic. Po naszych interwencjach tylko łatali te dziury, ale one cały czas były takie same jak wcześniej – mówi Stanisław Soboń.

Na remont ulicy czekała też Krystyna Aleksandrowicz, mama dwójki małych dzieci. Ma ona nadzieję, że po remoncie ulicy i chodników, zwiększy się bezpieczeństwo jej pociech. Jak na razie nie ma nawet jak bezpiecznie przejechać wózkiem, bo zamiast chodników jest błoto i dziury.
– Mam nadzieję, że jak zrobią remont ulicy to ustawią też jakieś progi zwalniające prędkość i znaki zakazu postoju samochodów na chodnikach, bo teraz nie ma jak przejść z dzieckiem, nie mówiąc już o przejechaniu wózkiem. Teraz mamy tylko jeden podziurawiony chodnik, a raczej to co z niego zostało. Po prawej stronie w ogóle chodnika nie ma – Krystyna Aleksandrowicz.

Gruntowny remont zakłada całkowite rozebranie drogi, wykonanie podbudowy, nawierzchni z betonu asfaltowego, ułożeniu nowych krawężników i chodników z kostki brukowej, wykonanie i regulację pionową studzienek ściekowych wraz z przyłączami, zieleńców i oznakowania.

– Po wykonaniu tych prac, których zakończenie przewidziano na 30 czerwca, ulica w dalszym ciągu będzie jednokierunkowa. Z jednej strony będzie chodnik, z drugiej utwardzone miejsca do parkowania – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Koszt remontu drogi to 217 tys. zł brutto, tyle w ofercie przetargowej zaproponował wykonawca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group