Miłków: Po królewsku na Wiśniowej Polanie

Poniedziałek, 10 czerwca 2019, 16:01
Aktualizacja: Środa, 12 czerwca 2019, 7:13
Autor: WAC
Podczas III Turnieju Wiśniowej Polany sobotę (8.06) z królewską grą spędziło łącznie ponad 300 osób czyli licznie przybyli zawodnicy oraz rodzice Wszyscy otrzymali drobny poczęstunek (lody, frytki) oraz zapewniono wszystkim przybyłym kiełbaskę z grilla.

Turniejem szachów błyskawicznych na terenie Campingu „Wiśniowa Polana” zakończyli sezon zawodnicy Klubu Szachowego Jelonka Jelenia Góra.

Przypomnijmy. Turniej rozgrywany był w trzech grupach: OPEN (ur.2011 i starsi) oraz w grupach 7-latków: C7, D7  (ur. 2012 i młodsi). Grupa OPEN rywalizowała w formule szachów błyskawicznych (3min + 2 sek. za każde wykonane posunięcie) na dystansie 9 rund,  natomiast grupy przedszkolaków grały tempem 15 min. na zawodnika na dystansie 6 rund.

W grupie OPEN wystartowało łącznie 81 zawodników o dużym przedziale wiekowym (zawodnicy od 8 do 46 lat). Rozegrano wiele ciekawych pojedynków pomiędzy dziećmi i dorosłymi. Jedynym niepokonanym okazał się Jakub Bartłomowicz, który z dorobkiem 8,5 pkt. zwyciężył przed Piotrem Kołodziejskim – 7,5 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się Piotr Filipowicz - 7 pkt. Rywalizacja była bardzo wyrównana ponieważ wszyscy zawodnicy na miejscach 3-6 uzyskali 7 pkt. (Jakub Błaszkiewicz, Katarzyna Tkacz oraz Jagoda Romejko).

W kategoriach 7-latków rywalizowało łącznie 49 dzieci (20 dziewczynek i 29 chłopców). Wśród dziewcząt wygrała z kompletem 6 punktów, wicemistrzyni Dolnego Śląska Liliana Łoniewska. Drugie miejsce zajęła Iga Kubacka – 5 pkt., natomiast z 4 punktami na trzecim miejscu uplasowała się Zosia Duczkowska. Czwarta zawodniczka Ala Fudali również uzyskała 4 pkt. lecz punktacja pomocnicza zdecydowała o kolejności dziewcząt. Wśród chłopców walka o zwycięstwo toczyła się do ostatniej rundy. Ostatecznie zwyciężył Piotr Ziemak przed Patrykiem Bąkiem – obaj po 5 pkt. Trzecim zawodnikiem turnieju został Kacper Węglarz, który podobnie jak czwarty Nerse Dzaganishvili mieli po 4,5 pkt.

Podczas turnieju doszło do pokazowego pojedynku pomiędzy starostą jeleniogórskim Krzysztofem Wiśniewskim, a aktualnie dziewiątą zawodniczką w kraju, wicemistrzynią Europy juniorek w szachach do lat 18 z 2017 roku - Katarzyną Dwilewicz.