Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 3494
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Po kolejnej policyjnej akcji „Prędkość”

Środa, 19 lipca 2017, 6:47
Autor: 112
Jelenia Góra: Po kolejnej policyjnej akcji „Prędkość”
Fot. Archiwum
191 kierowców ukaranych mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości to efekt prowadzonej od 14 do 17 lipca policyjnej akcji „Prędkość”. Działania prowadzone były w szczególności na głównych ciągach komunikacyjnych Jeleniej Góry.

Działania te skierowane były w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijali nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze oraz do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów w tym zakresie.

Policjanci szczególnym nadzorem objęli drogi główne naszego miasta, a pracę ich wspomagały radarowe mierniki prędkości oraz alkotesty. Podczas działań policjanci sprawdzili trzeźwość kierujących, ale także stan techniczny pojazdów, osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań, oraz sprawdzali czy kierowcy i pasażerowie w czasie jazdy stosują pasy bezpieczeństwa.

Efektem tych działań było ukaranie 191 kierujących za przekroczenie dozwolonej prędkości. 10 kierowców straciło na trzy miesiące prawo jazdy, gdyż w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o 51 km. Ogólnie funkcjonariusze skontrolowali 210 pojazdów, zatrzymali 20 dowodów rejestracyjnych w związku ze stanem technicznym.

- Działania takie będą prowadzone cykliczne w różnych częściach miasta i powiatu jeleniogórskiego. Kierowców, którzy będą łamać przepisy w zakresie bezpieczeństwa na drogach policjanci będą dyscyplinować mandatami i punktami karnymi – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group