Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4659
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: PO kocha jeleniogórzan nie tylko w Walentynki

Sobota, 14 lutego 2009, 18:24
Aktualizacja: 18:26
Autor: Mar
Jelenia Góra: PO kocha jeleniogórzan nie tylko w Walentynki
Fot. Mar
Sympatyczny happening zorganizowali dzisiaj po południu członkowie miejskiego koła Platformy Obywatelskiej. Na ulicy 1 Maja, w pobliżu rzeźby Jelonka rozdawali przechodniom lizaki–serduszka. Mimo śnieżycy i paskudnej pogody przyszło pięciu członków koła, na kurtkach mieli naklejone czerwone serduszka z napisem Jelenia Góra.

Najaktywniejszy był dyrektor DODN, Zygmunt Korzeniewski, który dwoił się i troił, aby każda przechodząca ulicą pani dostała słodki upominek. Serduszka przyjmowały prawie wszystkie panie, chociaż czasami partnerzy mówili – bo będę zazdrosny.

- Chcieliśmy zrobić coś niekonwencjonalnego w ten coraz bardziej w Polsce popularny dzień św. Walentego – tłumaczył Zygmunt Korzeniewski.
W happeningu miał też brać udział przewodniczący koła, Hubert Papaj, jednak musiał pilnie wyjechać do Wiednia. Możemy jednak sądzić, że o tej samej godzinie podarował jakiejś pani kawałek tortu wiedeńskiego.

Chyba po to, żeby członków PO za bardzo nie poniosło w okazywaniu miłości Jeleniej Górze i jej mieszkańcom, na miejscu pojawił się policyjny bus oraz radiowóz. Ponieważ do żadnego incydentu nie doszło, trójka policjantów obserwowała rozwój wypadków za szyb pojazdów.

Czyżby funkcjonariusze obawiali się, że obok zakochanych w zgromadzeniu wezmą udział epileptycy i chorzy psychicznie? Św. Walenty jest bowiem również opiekunem i patronem ludzi cierpiących na te przypadłości.

Po rozdaniu słodkich serduszek piątka uczestników zrobiła pamiątkowe zdjęcie przy Jelonku i dobrowolnie i w doskonałych nastrojach rozwiązała zgromadzenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group