Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 5432
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Po kampanii pendolino nam odjeżdża

Niedziela, 15 listopada 2015, 8:33
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 listopada 2015, 7:49
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Po kampanii pendolino nam odjeżdża
Fot. Archiwum
W trakcie kampanii wyborczej lokalni politycy przekonywali, że od grudnia br. do stolicy Karkonoszy kursować będzie pendolino. Jak poinformował wiceprezydent Jerzy Łużniak sprawą dojazdu pociągów pendolino do Jeleniej Góry i Kołobrzegu zainteresowała się Komisja Europejska, która pyta, dlaczego w studium wykonalności stacją docelową był m.in. Wrocław, a teraz przebieg jest wydłużony. W związku z tym na przyjazd słynnego składu jeszcze poczekamy.

- Na prośbę prezesa PKP Intercity i ustępującego wiceministra Sługockiego wystosowaliśmy pismo razem ze Starostwem z uzasadnieniem dlaczego pendolino powinno przyjeżdżać do Jeleniej Góry – poinformował na konferencji prasowej zastępca Marcina Zawiły. - Jelenia Góra i Kotlina Jeleniogórska jest miejscem odwiedzanym w dużej mierze przez turystów i z roku na rok, jest ich coraz więcej, co uzasadnia sens wydłużenia tego jednego pociągu z Wrocławia do Jeleniej Góry – powiedział J. Łużniak, który przekonuje, że szybkiego połączenia ze stolicą doczekamy się od marca 2016 r.

Jak przekonują przedstawiciele władz miasta, problemem jest tylko to, że w studium wykonalności był wpisany Wrocław jako stacja docelowa i teraz trzeba wydłużenie linii formalnie uzasadnić. - Pendolino, które stałoby we Wrocławiu i czekało na poranny odjazd po prostu nie pracuje, a w ten sposób mogłoby pracować – argumentuje Marcin Zawiła.

- Zapytanie Komisji Europejskiej nie było na „nie”, tylko wręcz na „tak” - oni są za tym, żeby wydłużyć, ale potrzebne jest dodatkowe uzasadnienie – twierdzi Jerzy Łużniak.

Czytaj również

Komentarze (61) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group