Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 4025
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Po debiucie na zabobrzańskim pchlim targu

Poniedziałek, 10 marca 2014, 7:48
Aktualizacja: Wtorek, 11 marca 2014, 7:44
Autor: Przemo
Jelenia Góra: Po debiucie na zabobrzańskim pchlim targu
Fot. Przemo
Jak zawsze start wszelkich inicjatyw jest wielką niewiadomą dla organizatora, podobnie było w niedzielę (9. marca) na zabobrzańskim ryneczku. Po debiucie, sprzedający i klienci mogą z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Już na wstępie trzeba zaznaczyć, że nowa inicjatywa w naszym mieście wbrew pierwszym opiniom nie ma być konkurencją dla cieplickiej giełdy.

- Pchli targ nie jest alternatywą dla giełdy, to jest zupełnie inna specyfika. Nasza propozycja jest skierowana do indywidualnych mieszkańców, którzy mają zasoby w szafach, które są im już zbędne, a mogą przydać się innym - tłumaczy szef spółki kupieckiej Zabobrze, Stanisław Sudoł.

W każdą ostatnią niedzielę miesiąca na Placu Ratuszowym odbywa się giełda staroci, która swoją kulminację przeżywa w ostatni weekend września. Oferta spółki kupieckiej Zabobrze bardziej w tym kierunku ma się rozwijać.

- To jest nisza, którą warto wykorzystać. Ludzie, którzy chcą handlować nie tylko w ostatnią niedzielę, mają u nas taką możliwość. Mamy do tego warunki, całą infrastrukturę: toalety, parkingi, utwardzony teren, zadaszone stoły. Nie jesteśmy uzależnieni od warunków atmosferycznych - dodaje Stanisław Sudoł.

Spółka kupiecka pobiera za stanowisko symboliczną złotówkę, dodatkowym kosztem jest opłata targowa na rzecz miasta rzędu kilku złotych, ale jak pokazuje pierwszy dzień o klientów można być spokojnym. Na zabobrzańskim ryneczku bez przerwy pojawiali się potencjalni klienci, wielu z nich znalazło coś dla siebie. W debiucie pchlego targu swoje rzeczy wystawiło ok. 20 osób.

- To bardzo ciekawa inicjatywa, można przyjść w niedzielę, posprzedawać to co jest niepotrzebne, oczyścić piwnice, strychy i przy okazji zarobić parę groszy, żeby pojechać gdzieś z dzieckiem lub chociażby zabrać je na lody - powiedziała jedna ze sprzedających, Anna Hauzer.

Kolejna okazja na pozbycie się staroci w każdą następną niedzielę. Do dyspozycji mieszkańców jest ok. 100 stanowisk (po 2 mkw.).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group