Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 3131
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Region: Po białe noce do Sankt Petersburga

Niedziela, 11 maja 2014, 8:11
Aktualizacja: 8:14
Autor: Robert Primke
Jelenia Góra/Region: Po białe noce do Sankt Petersburga
Fot. Archiwum Autora
Uczeń kl. II Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lwówku Śląskim Tomasz Wawrykowicz został laureatem VI Dolnośląskiego Konkursu Historycznego Wiedzy o Rosji „Białe Noce" i w nagrodę wyjedzie na kilkudniową wycieczkę do Sankt Petersburga. W regionie jeleniogórskim jeszcze dwóch uczniów znalazło się w gronie laureatów: Ewa Drozdowska i Krzysztof Retych z Gimnazjum w ZSO nr 1 w Jeleniej Górze.

We Wrocławiu odbył się finał konkursu, w którym uczestniczyło 40. najlepszych gimnazjalistów z całego Dolnego Śląska, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Komisja pod przewodnictwem prof. dr hab. Izabelli Malej wyłoniła 20. najlepszych, którzy otrzymali tytuł laureata. W poniedziałek, 12 maja br., w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich we Wrocławiu odbędzie się uroczysta Gala konkursu podczas której laureatom i finalistom wręczone zostaną dyplomy i nagrody.

Opiekunem Tomasza Wawrykowicza jest Agnieszka Szczerepa. Natomiast organizatorami konkursu są: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu, a honorowy patronat nad nim objął Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej.

Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowań kulturą i historią rosyjską oraz popularyzowanie wiedzy o Rosji. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group