Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 8280
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: PO apeluje, aby nie publikować wyroku TK

Wtorek, 27 października 2020, 12:34
Aktualizacja: 12:37
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: PO apeluje, aby nie publikować wyroku TK
Fot. Przemek Kaczałko
Grzegorz Schetyna - były szef Platformy Obywatelskiej przybył wczoraj (26.10) do Jeleniej Góry, by wraz z innymi politykami swojej partii wypowiedzieć się na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.
Orzeczenie tzw. Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej łamie kompromis aborcyjny, który w Polsce funkcjonował 27 lat . Był bardzo trudny, ale chronił nas przed wojna domową. Działania, które wywołuje PiS doprowadzą do wojny wewnętrznej, zbudują wielki mur nienawiści. Etap wojny domowej wchodzi w nowy czas i musimy z tym skończyć, zatrzymać morze nienawiści. Walczymy o standardy europejskie, godność Polek i prawo do wyboru - mówił na wstępie konferencji prasowej Grzegorz Schetyna, który apelował do premiera Mateusza Morawieckiego, aby nie publikować wyroku TK ws. aborcji.

W spotkaniu wzięli też udział Jerzy Łużniak - prezydent Jeleniej Góry oraz posłanka Zofia Czernow, a także poseł Michał Jaros i europoseł Jarosław Duda.

Jeżeli premier nie wstrzyma publikacji tego orzeczenia, to sytuacja będzie się zaostrzała. Obecnie potrzebujemy walki z koronawirusem i na tym powinniśmy się koncentrować - dodała Z. Czernow, która Trybunał Konstytucyjny nazywa upartyjnionym i uważa, że decyzja w sprawie aborcji została wykonana na zamówienie Jarosława Kaczyńskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

10
21%
Cieszy
9
19%
Hahaha
5
10%
Nudzi
2
4%
Smuci
1
2%
Złości
21
44%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (59) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group