Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 7451
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Po alkoholu tak, po narkotykach – nie

Poniedziałek, 8 czerwca 2009, 14:49
Aktualizacja: 14:50
Autor: TEJO
Czterech kierowców jadących „na dwóch gazach” zatrzymali policjanci podczas ostatniej akcji „Alkohol i narkotyki”. Żaden ze sprawdzanych zmotoryzowanych nie prowadził auta po spożyciu środków odurzających.

W miniony piątek policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących oraz sprawdzali czy kierowcy nie jeżdżą pod wpływem narkotyków. – Nietrzeźwość jest jednym z najistotniejszych czynników zwiększających zagrożenie bezpieczeństwa – przestrzega nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

W trakcie prowadzonych działań policjanci skontrolowali 50 kierujących, zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców, zabrali pięć dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów oraz 10 kierujących skontrolowali narkotestami.

Nie zatrzymali żadnego kierowcy, który jechałby pod wpływem środków odurzających. W trakcie działań policjanci ukarali mandatami 30 kierowców za różne wykroczenia w ruchu drogowym.

– Przypominamy kierującym, że za jazdę w stanie nietrzeźwości bądź podobnie działającego środka grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 – mówi nadkom. E. Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group