Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 10442
Zalogowanych: 56
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Po akcji prewencyjnej pod kryptonimem „Andrzejki”

Środa, 29 listopada 2017, 6:23
Autor: 112
W miniony weekend policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przeprowadzili w regionie działania prewencyjne pod kryptonimem „Andrzejki”.

Konieczność prowadzenia takich działań wynikała z analizy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, która jednoznacznie wskazuje na wzrost zagrożenia ze strony osób będących pod wpływem alkoholu lub środków podobnie działających, szczególnie w trakcie powrotu ze spotkań towarzyskich związanych z popularnymi imieninami „Andrzeja”.

W trakcie prowadzonych działań policja nie odnotowała żadnego wypadku drogowego, ale na naszych drogach doszło do kilku kolizji. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pięciu nietrzeźwych kierujących pojazdami, jeden kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o co najmniej 51 km/h oraz zatrzymali dwóch kierujących, którzy naruszyli sądowe zakazy kierowania pojazdami.

Ponadto funkcjonariusze ukarali mandatami łącznie 86 kierujących, w tym 52 za niezastosowanie się do sygnalizatora nadającego światło czerwone wraz z zieloną strzałką, za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, nieustąpienie pieszym pierwszeństwa oraz inne. Z kolei piesi zostali ukarani mandatami za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz przechodzenie w miejscu niedozwolonym.

Policjanci zwracali również uwagę na pieszych, poruszających się poza terenem zabudowanym w porze wieczorowo-nocnej. Okazało się, że tym czasie 19 pieszych nie stosowało się do obowiązku noszenia elementów odblaskowych na odzieży. W związku z tym funkcjonariusze ukarali mandatami 7 osób, a 12 pouczyli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
838
Kawa
38%
Herbata
22%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
10%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
 
Aktualności
Castle Party Bolków – fani zjechali z całej Europy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group