Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7163
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Po akcji prewencyjnej pod kryptonimem „Andrzejki”

Środa, 29 listopada 2017, 6:23
Autor: 112
W miniony weekend policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przeprowadzili w regionie działania prewencyjne pod kryptonimem „Andrzejki”.

Konieczność prowadzenia takich działań wynikała z analizy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, która jednoznacznie wskazuje na wzrost zagrożenia ze strony osób będących pod wpływem alkoholu lub środków podobnie działających, szczególnie w trakcie powrotu ze spotkań towarzyskich związanych z popularnymi imieninami „Andrzeja”.

W trakcie prowadzonych działań policja nie odnotowała żadnego wypadku drogowego, ale na naszych drogach doszło do kilku kolizji. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pięciu nietrzeźwych kierujących pojazdami, jeden kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o co najmniej 51 km/h oraz zatrzymali dwóch kierujących, którzy naruszyli sądowe zakazy kierowania pojazdami.

Ponadto funkcjonariusze ukarali mandatami łącznie 86 kierujących, w tym 52 za niezastosowanie się do sygnalizatora nadającego światło czerwone wraz z zieloną strzałką, za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, nieustąpienie pieszym pierwszeństwa oraz inne. Z kolei piesi zostali ukarani mandatami za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz przechodzenie w miejscu niedozwolonym.

Policjanci zwracali również uwagę na pieszych, poruszających się poza terenem zabudowanym w porze wieczorowo-nocnej. Okazało się, że tym czasie 19 pieszych nie stosowało się do obowiązku noszenia elementów odblaskowych na odzieży. W związku z tym funkcjonariusze ukarali mandatami 7 osób, a 12 pouczyli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group