Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3474
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Po akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Piątek, 2 czerwca 2017, 6:58
Autor: 112
Region: Po akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”
Fot. Archiwum
W ostatnim dniu maja policjanci jeleniogórskiej drogówki prowadzili działania prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Efektem tych działań było ujawnienie 27 wykroczeń popełnionych przez kierujących i 8 przez pieszych.

Ponadto w trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, oraz jednego kierowcę, który naruszył sądowy zakaz.

Głównym celem prowadzonych działań było zdyscyplinowanie pieszych, rowerzystów i motorowerzystów do przestrzegania obowiązujących przepisów z zakresu ruchu drogowego, a także uświadomienie tej grupie, że uczestnicząc w zdarzeniu drogowym pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony.

Efektem prowadzonych działań było ujawnianie przez policjantów ośmiu wykroczeń , których dopuścili się piesi. Główne wykroczenia popełniane przez tę grupę uczestników ruchu drogowego to przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Policjanci mandatami ukarali sześciu pieszych, a dwóch pouczyli.

Ponadto policjanci ujawnili 27 wykroczeń popełnionych przez kierowców m.in. za nieprawidłowe zachowania wobec pieszych, nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych, nieustąpienie im pierwszeństwa na zielonej strzałce. Łącznie w trakcie działań funkcjonariusze ukarali mandatami 22 kierujących, trzech pouczyli , a dwóch odpowie za popełnione wykroczenia przed sądem.

Działania takie będą prowadzone cyklicznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group