Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 6140
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Po akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Wiadomości: Region
Piątek, 2 czerwca 2017, 6:58
Autor: 112
Fot. Archiwum
W ostatnim dniu maja policjanci jeleniogórskiej drogówki prowadzili działania prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Efektem tych działań było ujawnienie 27 wykroczeń popełnionych przez kierujących i 8 przez pieszych.

Ponadto w trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, oraz jednego kierowcę, który naruszył sądowy zakaz.

Głównym celem prowadzonych działań było zdyscyplinowanie pieszych, rowerzystów i motorowerzystów do przestrzegania obowiązujących przepisów z zakresu ruchu drogowego, a także uświadomienie tej grupie, że uczestnicząc w zdarzeniu drogowym pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony.

Efektem prowadzonych działań było ujawnianie przez policjantów ośmiu wykroczeń , których dopuścili się piesi. Główne wykroczenia popełniane przez tę grupę uczestników ruchu drogowego to przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Policjanci mandatami ukarali sześciu pieszych, a dwóch pouczyli.

Ponadto policjanci ujawnili 27 wykroczeń popełnionych przez kierowców m.in. za nieprawidłowe zachowania wobec pieszych, nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych, nieustąpienie im pierwszeństwa na zielonej strzałce. Łącznie w trakcie działań funkcjonariusze ukarali mandatami 22 kierujących, trzech pouczyli , a dwóch odpowie za popełnione wykroczenia przed sądem.

Działania takie będą prowadzone cyklicznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~łoł 2-06-2017 7:24
mieli pieszych zdyscyplinowac a na Wicka pola korek do alkomatu zrobili.
~Perpedes 2-06-2017 7:27
Bardzo śmieszą mnie takie akcje od wielkiego dzwonu. Policja jest od tego ,żeby co dziennie wykonywała swoje obowiązki , a nie robić jakieś akcje od czasu do czasu. To co między akcjami można nie przestrzegać przepisów?
~ 2-06-2017 8:06
Policjanci ujawnili 27 wykroczeń popełnionych przez kierowców m.in. za nieprawidłowe zachowania wobec pieszych (nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych, nieustąpienie im pierwszeństwa na zielonej strzałce) i tylko ośmiu wykroczeń, których dopuścili się piesi. Wniosek: kierowcy popełniają prawie cztery razy więcej wykroczeń niż piesi.
~18 sqandal 2-06-2017 10:10
..... marne to pocieszenie i pożytek z takich < niby > akcji , to ma być na porządku dziennym a nie tylko < acje > co jakiś czas.
~ 2-06-2017 11:57
ani i oraz lub przed tym spojnikiem przecinek zgub!!! ojj jelonko jelonko

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group