Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7561
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Olsztyn: Pływak MUKP Just Swim wśród najlepszych w kraju

Piątek, 16 marca 2012, 0:45
Aktualizacja: 0:46
Autor: red.
Olsztyn: Pływak MUKP Just Swim wśród najlepszych w kraju
Fot. archiwum klubu
Tego dawno w Jeleniej Górze nie było – pływak w gronie najszybszych juniorów! Szymon Wawryca, zawodnik MUKP Just Swim Jelenia Góra zaprezentował rewelacyjną formę podczas Mistrzostw Polski juniorów w pływaniu. 14–latkowie rywalizowali w Olsztynie na nowo otwartej, jednej z niewielu tak nowoczesnych pływalni w Polsce.

Basen olimpijski (50m) tym razem, na potrzeby rozegrania Zimowych Mistrzostw Polski, został podzielony na pół (pływacy w Europie w sezonie zimowym ścigają się głównie na basenach krótkich - 25m). Był to dla Szymona pierwszy w życiu start na tak prestiżowej imprezie. Od razu, śmiało można uznać, bardzo udany. Pływak MUKP Just Swim w trzydniowej rywalizacji (9-11 marca) poradził
sobie doskonale pobijając znacząco (o kilka, a nawet kilkanaście sekund) swoje rekordy życiowe na każdym dystansie, trzykrotnie kwalifikując się z porannych wyścigów eliminacyjnych do finałów B oraz raz do bezpośredniej walki o medale w finale A.

Na 50m stylem klasycznym z czasem 33,83 zajął ostatecznie 19. miejsce (w finale popłynął nieco wolniej niż w eliminacjach gdzie uzyskał wynik 33,69). Na dwukrotnie dłuższym dystansie tym samym stylem uplasował się na 14. pozycji z czasem 1:12,73. Płynąc ostatnią długość pływalni niefortunnie lekko zachłysnął się wodą
i uciekły cenne części sekundy, które mogły zapewnić pływakowi MUKP zwycięstwo w finale B. Im dłuższy dystans Szymon, jak sam przyznaje, czuje się lepiej. W bardzo wyczerpującym wyścigu na 400m stylem zmiennym z czasem 5:16,23 zajął 18. miejsce, wynik z eliminacji 5:13,89 nie pozwoliłby zająć wyższej pozycji, a trzeba było oszczędzać siły na start w swojej koronnej konkurencji 200m stylem klasycznym. Szymon na najdłuższym z wyścigów popularną żabką wypadł najlepiej. Z eliminacji wyszedł z piątym czasem - 2:34,93. Nie oszczędzał się, nie kalkulował, parł do przodu. Po południu zabrakło trochę sił, aby poprawić rezultat i finałowy wyścig zakończył ostatecznie na 8. pozycji, uzyskując czas 2:36,69. We wszystkich startach w stylu klasycznym Szymon uzyskał II klasę sportową 14-latków oraz dla rocznika starszego [II/15]!

Ze startów w zawodach zarówno trenerzy, sam zawodnik, jak i wierny fan syna - mama Kasia są bardzo zadowoleni. Treningi w raciborskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego pod okiem doświadczonej trenerki, wychowawcy wielu mistrzów i medalistów nie tylko mistrzostw Polski, ale również mistrzowskich imprez międzynarodowych Marii Gawliczek przynoszą bardzo pozytywne rezultaty.

Szymon to bardzo pracowity, zaangażowany i utalentowany zawodnik. Robi znaczące postępy. Rewelacyjny start w Zimowych Mistrzostwach Polski na pewno będzie mobilizacją do kolejnej ciężkiej pracy, której efekty będziemy mogli podziwiać już latem podczas Mistrzostw Polski na długiej pływalni - ocenia trener klubowy zawodnika Marcin Binasiewicz.

14-latkowie w tym roku latem rywalizować będą w Szczecinie gdzie zimą 2011 rozegrano po raz pierwszy w Polsce Mistrzostwa Europy w pływaniu.

(KJ)

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group