Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 9018
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Opole: Pływacy Just Swim powalczyli w Opolu

Piątek, 5 maja 2017, 21:56
Aktualizacja: 21:57
Autor: MDvR
Opole: Pływacy Just Swim powalczyli w Opolu
Fot. użyczone
Opole zostało po raz kolejny wybrane na miasto, w którym w miniony długi weekend odbyły się Arena Grand Prix Puchar Polski w pływaniu. Bez wątpienia na pływalni 50–metrowej "Wodna Nuta" odbyło się wiele interesujących wydarzeń i uzyskanych zostało wiele imponujących rezultatów w wykonaniu czołówki polskich zawodników Polski.

W "Wodnej Nucie" zaprezentowało się mnóstwo gwiazd polskiego pływania, w tym aż trzynaścioro olimpijczyków z Rio de Janeiro - m.in.: Kacper Majchrzak, Konrad Czerniak, Marcin Stolarski, Alicja Tchórz, Dominika Sztandera, Anna Dowgiert, Radosław Kawęcki czy Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk. Wymienieni pływacy stanęli na słupkach startowych niemal prosto z samolotu, który przetransportował ich z Sierra Nevada, gdzie przebywali na obozie wysokogórskim. Dla wielu naszych najlepszych zawodników był to więc ostatni sprawdzian przed najważniejszą pływacką imprezą tego roku - głównymi mistrzostwami Polski, które odbędą się w Lublinie.

Do rywalizacji w Opolu przystąpiło blisko siedmiuset pływaków z 95 klubów. W tym gronie również znalazła się dwójka zawodników KS Just Swim Jelenia Góra: Dominika Jarkowiec (rocznik 2000) i Wojciech Mynarski (1999), dla których był to również start kontrolny. Zawodniczka KS Just Swim Jelenia Góra potwierdziła wyższą klasę sportową II/17,18 w stylu 50m dowolnym, jak również wystartowała na tym samym dystansie w stylu klasycznym uzyskując 36. lokatę na 70 startujących zawodników. Drugi zawodnik Just Swim Wojciech Młynarski, który nie występował na 50-metrowej pływalni od 2013 roku poprawił znacząco swoje rekordy życiowe. Na 50m stylem dowolnym uzyskał rewelacyjny czas i potwierdził wyższą klasę sportową II/17,18, w drugim swoim starcie już na królewskim dystansie 100m stylem dowolnym poprawił rekord życiowy.

- W rywalizacji z czołówką krajową i doświadczonymi zawodnikami raczej nie byli stawiani w roli faworytów, dlatego na zawody jechaliśmy z nastawieniem aby zobaczyć jak przepracowaliśmy czas od ostatnich zawodów. Cieszy mnie dobra forma Dominiki i Wojtka, ale zdajemy sobie sprawę, że jeszcze sporo pracy przed nami, a w szczególności z techniką - oznajmia trener zawodników Marcin Binasiewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
895
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group