Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 2467
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pływackie sprinty w stolicy Karkonoszy!

Środa, 23 października 2019, 17:48
Aktualizacja: 17:52
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Pływackie sprinty w stolicy Karkonoszy!
Fot. użyczone
Kryta pływalnia przy Szkole Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze gościła w ostatni piątek i sobotę 477 zawodników reprezentujących barwy 29 klubów z całego kraju. Za nami IX Karkonoski Puchar Sprintu w pływaniu organizowany przez Klub Sportowy Just Swim Jelenia Góra.

W piątek w pierwszym bloku zawodów startowali najmłodsi pływacy (roczniki 2009, 2010, 2011 i młodsi), którzy godnie reprezentowali swoje macierzyste kluby pływackie, a walki sportowej mogli im pozazdrościć starsi zawodnicy, którzy swoje starty zaprezentowali w dniu następnym.

- Dopisała frekwencja nie tylko najmłodszych w tym dniu pływaków na zawodach, ale również najważniejszych kibiców, czyli rodziców najmłodszych dzieci, którzy nie mniej jak ich pociechy stresowali się przed startami, a zarazem żywiołowo i mocno ich dopingowali - wspomina Marcin Binasiewicz, trener KS Just Swim Jelenia Góra.

W kolejnym dniu w zawodach rywalizowali już doświadczeni zawodnicy, a wyścigi w starszych kategoriach wiekowych rozegrano na dystansach 50 m i 100 m
w czterech podstawowych stylach pływackich oraz wyścigi sztafet 4 x 50 m stylem dowolnym dziewcząt i chłopców. Najszybsi pływacy mogli się sprawdzić w arcyciekawym i widowiskowym, ale i męczącym wyścigu australijskim.

Bez konkurencyjni okazali się zawodnicy z klubu Shark Rudna, którzy w klasyfikacji medalowej wypływali 79 medali oraz Wielki Puchar Sprintu, który przeszedł w ich posiadanie. Na drugim miejscu uplasowali się reprezentanci KS Balti Bielawa, zdobywając 36 krążków, a na trzecim MKP Atol Oleśnica, zgarniając 33 medale. KS Just Swim Jelenia Góra zajął 4. miejsce, zdobywając 45 medali. Mniejsza ilość złotych krążków dała nam miejsce tuż za podium.

Emocjonującym widowiskiem jak zwykle okazał się wyścig australijski, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Najlepszą „australijką” okazała się Anna Kicińska z klubu UKP Manta Jelcz Laskowice. Na drugiej pozycji stanęła Aleksandra Kościelniak z klubu Shar Rudna, a jej koleżanka z klubu Zuzanna Adamczewska zajęła trzecią lokatę. Wśród „australijczyków” najlepszy okazał się Jakub Adamczak z klubu Shark Rudna, drugi był Mikołaj Mosiak z MKP Atol Oleśnica, a tuz za nimi uplasował się Wojciech Mynarski z KS Just Swim Jelenia Góra.

- Bardzo dobra opinia wśród pływaków nie tylko z Dolnego Śląska, sprawna organizacja, wspaniałe nagrody oraz atmosfera, którą tworzą na pływalni kibice i zawodnicy sprawia, że od kilku lat do Jeleniej Góry chętnie na sprinty karkonoskie przyjeżdża duża ilość uczestników i klubów. Cieszy nas jako organizatorów, że wyścigi sztafet oraz wyścig australijski sprawnie przeplatane dekoracjami zwycięzców wciąż dostarczały zawodnikom, i kibicom nie lada emocji - podkreśla Szymon Kurowski, prezes klubu gospodarzy pełniący rolę Naczelnika Zawodów.

Nie tylko rywalizacja sportowa jest ważna, ale także pomoc w walce o zdrowie. Przedstawiciele KS Just Swim Jelenia Góra podczas zawodów wspomagali akcję walki Wiktorii Szulczyńskiej z ciężką chorobą - chłoniakiem.

- Jak się tylko dowiedzieliśmy o problemach zdrowotnych Wiktorii, nie mogliśmy zareagować inaczej, jak wspomóc akcję podczas zawodów. Wiktoria zawsze godnie reprezentowała nasz klub i SP 11, będąc uczennicą klasy pływackiej - relacjonuje Marcin Binasiewicz, trener klubu i koordynator klas pływackich w SP 11.

Organizatorzy dziękują za pomoc Miastu Jelenia Góra i wszystkim sponsorom oraz licznym wolontariuszom za pomoc w organizacji zawodów pływackich.

Wyniki zawodów oraz klasyfikację generalną można znaleźć na stronie: http://www.megatiming.pl/contest/25dcdfe2-03de-4c3e-af0a-0b0650da22ef

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group