Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6617
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski/ KRAJ: Płot z Kopańca rusza w Polskę i w świat

Wtorek, 11 marca 2008, 8:30
Aktualizacja: 8:32
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski/ KRAJ: Płot z Kopańca rusza w Polskę i w świat
Fot. Archiwum
Niecodzienną galerię, którą założyli entuzjaści fotografii z Domu Spotkań w Kopańcu, zobaczą mieszkańcy Skierniewic. To pierwsze tournee tej instalacji zdjęć w wolnej przestrzeni. Otwarcie – 5 kwiertnia w południe.

– Na pierwsząwyjazdową prezentację Galerii na Płocie wybraliśmy osiem autorskich zestawów. W większości są to prace przygotowane specjalnie na premierowy pokaz w Skierniewicach. Poprzednia wystawa Na Płocie w Kopańcu, dotyczyła zmian zachodzących we wsi – mówi Jacek Jaśko, jeden ze współtwórców galerii.
Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Jelonka.com, a także lokalna rozgłośnia radiowa RSC oraz prezydent Skierniewic.

Pomysł narodził się przed czterema laty. Gdy nowy płot Sołtysa Kopańca, stanął w centrum wsi między przystankiem, kościołem a sklepem. – W pięciu edycjach imprezy, pokazaliśmy blisko 700 prac fotografów z Kopańca, Wrocławia, Szczawna Zdroju i Berlina. W ubiegłym roku do grona współtwórców galerii, dołączyli młodzi wędrowcy z Warszawy i Jeleniej Góry – przypomina Jacek Jaśko.

– Nas nie będzie, wsi może nie będzie, ale fotografia zostanie. To zdanie jednej ze starszych mieszkanek Kopańca jest mottem fotografików, którzy ze swoimi pracami chcą wyjść do wszystkich zainteresowanych.
To nie koniec tegorocznych podróży Galerii na Płocie. W lipcu planowany jest wyjazd do Monachium (Niemcy).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group