Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7695
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Płonął warsztat samochodowy na 1 Maja

Poniedziałek, 5 stycznia 2015, 10:09
Aktualizacja: Wtorek, 6 stycznia 2015, 8:04
Autor: Angela
Jelenia Góra: Płonął warsztat samochodowy na 1 Maja
Fot. Abik
Policja oraz biegły z zakresu pożarnictwa ustalają przyczynę pożaru, który wybuchł wczoraj (4.01) na ul. 1 Maja w Jeleniej Górze w warsztacie samochodowym. Spłonęło całe pomieszczenie, wyposażenie i auto marki Volkswagen Sharan, a także zbiorniki gazowe. Częściowo zniszczone wysoką temperaturą zostały również dwa inne samochody stojące na zewnątrz. Straty wstępnie oszacowano na 200 tys. zł.

Kiedy strażacy dojechali na miejsce pożar był poważnie zaawansowany. Płomienie wydobywały się z okien i drzwi. Udział w gaszeniu budynku wzięło 16 strażaków zawodowych, w tym z Wałbrzycha, a także 12 ochotników z OSP z ul. Wiejskiej i Sobieszowa.

– Mimo bardzo rozwiniętego pożaru, cały budynek, którego wartość oszacowano na 1,5 mln zł, udało się uratować – mówi st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. – Spłonął warsztat i pomieszczenie nad nim. Ocalała m.in. stolarnia – dodaje A. Ciosk.

Jak wynika z informacji strażaków, w środku nikogo nie było. Poza strażakami na miejscu pojawili się pracownicy energetyki, gazowni i właściciel budynku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group