Poniedziałek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7139
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Płonął sklep z odzieżą używaną

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 21 października 2010, 9:49
Aktualizacja: Piątek, 22 października 2010, 13:14
Autor: Angela
Fot. Angela
Dzisiaj rano wybuchł pożar w sklepie odzieży używanej na Dworcu Zachodnim przy ulicy Karola Miarki w Jeleniej Górze. Jak się dowiedzieliśmy z nieoficjalnych źródeł najprawdopodobniej było to podpalenie. Właścicielce ktoś już wcześniej groził, ale dzisiaj kobieta nie chciała się wypowiadać.

Kilka minut po godzinie ósmej strażacy odebrali zgłoszenie o zadymieniu w jednym z pomieszczeń magazynowych na Dworcu Zachodnim. Kiedy przyjechali na miejsce, okazało się, że płonie biuro sklepu odzieży używanej.

- Otworzyliśmy magazyn wyważając drzwi i przecinając kłódki. Strażacy w aparatach weszli do środka, odłączyli prąd i ugasili pożar, który powstał w wydzielonej, biurowej części magazynu. Spłonęło część tego pomieszczenia i część odzieży w workach. Na szczęście w pomieszczeniu instalacja wodna była doprowadzona plastikowymi rurami, które w trakcie pożaru się przepaliły i ugasiły część płomieni. W innym przypadku straty mogły być o wiele większe - mówi mł. asp. Adam Rzadkowski, dowódca akcji z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

W akcji gaśniczej udział brały dwa zastępy, łącznie pięciu strażaków z jeleniogórskiej PSP. Wartości strat jeszcze nie oszacowano.

W minionym roku płonął magazyn w drugiej części Dworca Zachodniego. Nie wiadomo jednak czy ma to jakiś związek z dzisiejszym pożarem. Sprawę obecnie prowadzi policja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Ja 21-10-2010 12:10
"OTWARLIŚMY MAGAZYN"... albo wypowiadający się nie miał ukończonej podstawówki albo Angela nie do końca zna się na języku polskim.
~do Ja 21-10-2010 14:10
forma dopuszczalna, więc chyba jednak ty nie do końca jesteś zapoznany z językiem polskim
~Ja 21-10-2010 14:30
do --do Ja Wpisz w google porównanie tych dwóch wyrazów: oto cytat : Otworzyłem / otwarłem Obydwa wyrazy pochodzą od wspólnego ojca wyrazowego „otwierać”. „Otwierać” tzn. czynić otwartym coś zamkniętego. A oto prawidłowa odmiana tego bezokolicznika w czasie przeszłym: Ja otworzyłem (otworzyłam) nie otwarłem (otwarłam) Ty otworzyłeś (otworzyłaś) On otworzył Ona otworzyła Ono otworzyło My otworzyliśmy nie otwarliśmy Wy otworzyliście (otworzyłyście) Oni otworzyli One otworzyły Częstym błędem jest używanie w pierwszej osobie l. poj. sformułowanie „otwarłem” oraz w pierwszej osobie l. mn. „otwarliśmy”. PAMIETAJ! Otworzyłem nie otwarłem, otworzyliśmy nie otwarliśmy.
~ 21-10-2010 17:44
14:30 - A jakie jest źródło twojego porównania? Czy aby wiarygodne? Co na to Słownik Języka Polskiego PWN?
~strazaczek 21-10-2010 18:10
w aparatach powietrznych a nie w tlenowych....
~ 21-10-2010 18:39
ale jaja
~faco 21-10-2010 20:03
złapiom podpalaczy policja jest ok.
~ 21-10-2010 21:21
nie lubie lumpexow szczegolnie kolo korony -haha
~kurna 21-10-2010 22:03
to gdzie teraz Piipi będzie się ubierać???????????????
~Do Piipi 21-10-2010 23:02
Kurna Ty nie strasz Piipi . Piipi zna jeszcze kilka Pewxów . Odbudują na pewno.Niech nie zapominają o plastikowej instalacji wodociągowej. Podpalacz nie wziął tego pod uwagę
GatoNegro 22-10-2010 6:56
"Otwarliśmy magazyn (...) - mówi mł. asp. Adam Rzadkowski, dowódca akcji z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze." - pani Angela pisze, co mówi aspirant. Jeśli on mówi niepoprawnie, to co ona temu winna? Polonistą to on nie jest, ale ważne, aby dobrze gasił.
~panteer 22-10-2010 10:14
Cytat z Wielkiego Słownika Ortograficznego PWN, formy równorzędne łączone są skrótem a. (=albo) otworzyć -worzę, -worzą; -wórz, -wórzcie; otworzył (a. otwarł), otworzyła (a. otwarła), otworzyli (a. otwarli); otworzywszy (a. otwarłszy); otworzony a. otwarty otwarcie; -rć otwarcie (szczerze, wprost); -ej otwarty; -rci A Adam na pewno nie powiedział aparatach tlenowych, chociaż według technologów nie związanych z pożarnictwem użycie sformułowania aparat tlenowy do określenia aparatu oddechowego w którego butli znajduje się powietrze nie jest do końca niepoprawne. Jedynym gazem zawartym w mieszaninie zwanej powietrze, wykorzystywanym w procesie oddychania jest tlen. Mimo tego oczywiście dla strażaków jedyną poprawną nazwą jest aparat powietrzny.
~wporzo 23-10-2010 21:37
Przypadkowo przeczytałem wypowiedź tajemniczego gościa "ja". Wprawdzie nie mam nic wspólnego ze strażą pożarną, ale kusi mnie by w kulturalny sposób oświecić jego mózg. Łatwo pisze się będąc anonimem, nie znając napięć i stresów związanych z akcjami strażaków. Wnioskuję, iż młodszy aspirant nie jest żółtodziobem, niejeden pożar gasił, niejedne gacie uratował, a przy tym i dobytek. Według mnie drobne przejęzyczenie (jeśli wogóle było, bo papier przyjmie wszystko) jest niczym w porównaniu do odpowiedzialności i olbrzymiego stresu związanego z akcjami pożarowymi. Szanowny Pan "ja"- bardzo wykształcony, powinien mieć możliwość usunięcia swoich kompleksów, z których takie czepialstwo wynika. Bardzo Panu wspułczóję. Proszę się czepić np. słowa "wspułczóję", bo oczywiście jest w nim błąd, a nawet dwa. Życzę udanej zabawy, takiej, jaką Pan "ja" uwielbia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group