Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 6750
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Płonął samochód na Jana Pawła II

Wtorek, 16 września 2014, 9:50
Aktualizacja: Środa, 17 września 2014, 8:28
Autor: Angela
Jelenia Góra: Płonął samochód na Jana Pawła II
Fot. Angela
Doszczętnie spłonął dzisiaj rano (16.09.) samochód osobowy marki Skoda, który zapalił się podczas jazdy na al. Jana Pawła II w Jeleniej Górze. Troje podróżujących nim ludzi zdążyło wyjść z samochodu tuż przed rozszczelnieniem się zbiornika z benzyną i wybuchem ognia. Auto początkowo próbował gasić kierowca, ale nie udało mu się opanować pożaru.

- Ostatecznie pożar został ugaszony przez naszych strażaków, ale co najważniejsze, nikomu nic się nie stało, a podróżujące osoby zdążyły wypiąć się z pasów i wyjść na zewnątrz, co często podczas pośpiechu stanowi problem – mówi st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

– Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej. Czy takich zdarzeń można uniknąć? Można je ograniczyć przez systematyczne przeglądy, ale i to nie daje gwarancji ich całkowitego wyeliminowania. Kiedy zdarzy nam się, że podczas jazdy auto się zapali, należy bez paniki zatrzymać pojazd, wysiąść z niego i wezwać pomoc. Jeśli jest taka możliwość, można próbować ugasić pożar gaśnicą. Ważne by była ona w miejscu łatwo dostępnym czyli nie pod bagażami – dodaje A. Ciosk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group