Sobota, 31 października
Imieniny: Augusta, Krzysztofa
Czytających: 4328
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Płonął dom w Szklarskiej Porębie

Wiadomości: Szklarska Poręba
Poniedziałek, 25 stycznia 2016, 11:00
Aktualizacja: 11:15
Autor: Angelika Grzywacz – Dudek
Fot. Archiwum
Ponad sześć godzin trwało gaszenie pożaru, do którego doszło w sobotę (23.01) po godz. 18.00 w jednorodzinnym budynku przy ul. Odrodzenia w Szklarskiej Porębie. Przed przyjazdem strażaków z domu ewakuowało się troje mieszkańców. Spłonęło klatka schodowa, użytkowe poddasze i dach budynku.

Kiedy strażacy dojechali na miejsce, płonęła cała klatka schodowa, a ogień wychodził na poddasze. – Akcja była wyjątkowo trudna, ponieważ najpierw dojazd strażakom utrudniały zaspy śnieżne, a następnie okazało się, że ogień jest na tyle rozwinięty, że wejście do budynku jest niemożliwe – relacjonuje st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. – Do domu strażacy musieli się dostać po drabinach od zewnątrz – dodaje strażak.

W środku była butla z gazem, na szczęście udało się ją schłodzić i wynieść na zewnątrz. Strażacy uratowali również część dobytku. Obecnie trwa szacowanie strat. Prawdopodobną przyczyną pożaru był nieszczelny przewód kominowy od kominka. Poza strażakami na miejscu byli: pracownicy pogotowia ratunkowego i elektrycznego, a także policja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group