Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2273
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: „Plon, niesiemy plon” – dożynki w Łomnicy

Poniedziałek, 12 września 2016, 10:02
Aktualizacja: 10:04
Autor: Robert Czepielewski
Region: „Plon, niesiemy plon” – dożynki w Łomnicy
Fot. Robert Czepielewski
W tym roku gospodarzem święta plonów gminy Mysłakowice była Łomnica. Uroczystości rozpoczęły się wczoraj (11.09) okolicznościową mszą, po której barwny i rozśpiewany korowód sołectw przeszedł na łomnicki stadion.

„Przynosimy chleb wypieczony z mąki tegorocznego ziarna. Dzielcie go gospodarzu, nie dużo, nie mało, tak żeby wszystkim stało” - tymi słowami, wypowiedzianymi przez starościnę tegorocznych dożynek i przekazaniem bochna chleba wójtowi gminy Mysłakowice, rozpoczęto oficjalną część festynu dożynkowego na łomnickim stadionie.

W dalszej części nastąpiły przemówienie zaproszonych gości, między innymi starosty Powiatu jeleniogórskiego Anny Konieczyńskiej, która w pięknych słowach Cypriana Kamila Norwida na temat chleba odniosła się do wczorajszego święta.
Tradycją uroczystości dożynkowych jest wybór najpiękniejszego wieńca dożynkowego. W tym roku zwycięzcą konkursu zostało sołectwo Krogulec. Drugie miejsce zdobyło sołectwo Mysłakowice, a trzecie - Kostrzyca.

Cechą dożynek jest ich familijny charakter. Z godziny na godzinę stadion wypełniał się mieszkańcami gminy, którzy w specjalnych namiotach mogli skosztować kulinarnych specjałów czy też zapoznać się z lokalnym rękodziełem. Na scenie zaprezentowały się zespoły: Karkonosze, Gościniec, Szarotka, Sokolik czy 4Seasons.
Imprezę zakończył koncert zespołu Elear i Dj-Maximus

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group