Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2266
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Plebiscyt Sąsiedzki dla jeleniogórskich organizacji – od dzisiaj

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 1 września 2014, 8:31
Aktualizacja: 8:33
Autor: Org
Dzisiaj (1.09.) rusza program grantowy „Plebiscyt Sąsiedzki” skierowany do stowarzyszeń i fundacji działających na terenie Jeleniej Góry. To okazja dla miejscowych organizacji na zdobycie dofinansowania w wysokości 2 000 zł.

Celem programu jest wsparcie realizacji projektów, które mają na celu rozwój lokalnych społeczności i będą służyć jej dobru. W plebiscycie mogą wziąć udział m.in. stowarzyszenia, fundacje, organizacje obywatelskie, publiczne i społeczne placówki wychowawczo-edukacyjne czy kulturalne oraz spółdzielnie socjalne.

Zainteresowane organizacje mogą zgłaszać propozycje projektów, które posłużą lokalnej społeczności. To jeleniogórskie organizacje najlepiej znają potrzeby miasta i jego mieszkańców, dlatego nie ma ograniczeń, co do tematyki i zakresu projektu: może to być np. zaaranżowanie przestrzeni zielonej, wyremontowanie miejskiej biblioteki czy pomoc miejskiemu schronisku dla zwierząt – ważne, żeby zgłoszony projekt służył dobru lokalnej społeczności.

Zgłoszenia można dokonać w dniach 1.09.2014 – 30.09.2014 poprzez formularz rejestracyjny na stronie www.pasaztesco.pl. Spośród nadesłanych zgłoszeń w I etapie jury wyłoni 2 projekty, które zostaną poddane otwartemu głosowaniu podczas Wielkiego Głosowania w Pasażu Tesco. Projekt, który zwycięży w głosowaniu, otrzyma dofinansowanie w wysokości 2 000 zł brutto.

Program odbędzie się w ramach akcji „Poznaj bliskiego sąsiada” skierowanej do mieszkańców Jeleniej Góry i objętej patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Organizacje zainteresowane udziałem w „Plebiscycie Sąsiedzkim” powinny kontaktować się z biurem programu, pod adresem plebiscyt@pasaztesco.pl lub numerem telefonu 22 829 85 7 wew. 31.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 1-09-2014 12:34
DOLNOŚLĄZAK. W okresie samorządowej kampanii wyborczej aktywność PO-partii sprawującej jeszcze/nadal władzę /niepotrzebne skreślić/ jest konieczna. Wiele inicjatyw adresowane jest do organizacji pozarządowych, które jak grzyby po deszczu powstały w ostatnim trzyleciu. Aktywni społecznie zrzeszają się poza partyjnie i poza rządowo. Nic w tym złego nie ma, gdyż inwencja i pomysłowość grupy stowarzyszonych bywa cenniejsza aniżeli pomysły radnych lub aktywistów - zanikających - partii. Organizacje pozarządowe i zrzeszeni w nich ludzie są cennym łupem dla każdej partii. Nie bez powodu w magistracie powołano Komitet Ratuszowy PO-partii, zwany dialogiem społecznym, który organizuje igrzyska i faktycznie przydziela granty.
~ 1-09-2014 12:57
Cd.~z 12:34. W publikacji podano, że inicjatywa w ramach akcji "Poznaj bliskiego sąsiada", odbywa się pod patronatem PO-Marszałka dolnośląskiego. Natomiast prawdziwi organizatorzy - tej wartościowej inicjatywy - są anonimowi. Dlaczego? Wszak polityczne uaktywnienie elektoratu, tuż przed wyborami, nie jest zakazane. Rzeczą ważną jest - we współczesnej Polsce - dążenie do eliminowania podziału wśród Polaków, zapoczątkowane przez styropianowych reformatorów po 1989 r. i nadal kultywowane. Organizacje pozarządowe - funkcjonujące poza partyjnie - mogą stać się ogniwem jednoczącym naród . Czy tak się stanie? DOLNOŚLĄZAK

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group