Poniedziałek, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 6235
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Plebiscyt Sąsiedzki dla jeleniogórskich organizacji – od dzisiaj

Poniedziałek, 1 września 2014, 8:31
Aktualizacja: 8:33
Autor: Org
Dzisiaj (1.09.) rusza program grantowy „Plebiscyt Sąsiedzki” skierowany do stowarzyszeń i fundacji działających na terenie Jeleniej Góry. To okazja dla miejscowych organizacji na zdobycie dofinansowania w wysokości 2 000 zł.

Celem programu jest wsparcie realizacji projektów, które mają na celu rozwój lokalnych społeczności i będą służyć jej dobru. W plebiscycie mogą wziąć udział m.in. stowarzyszenia, fundacje, organizacje obywatelskie, publiczne i społeczne placówki wychowawczo-edukacyjne czy kulturalne oraz spółdzielnie socjalne.

Zainteresowane organizacje mogą zgłaszać propozycje projektów, które posłużą lokalnej społeczności. To jeleniogórskie organizacje najlepiej znają potrzeby miasta i jego mieszkańców, dlatego nie ma ograniczeń, co do tematyki i zakresu projektu: może to być np. zaaranżowanie przestrzeni zielonej, wyremontowanie miejskiej biblioteki czy pomoc miejskiemu schronisku dla zwierząt – ważne, żeby zgłoszony projekt służył dobru lokalnej społeczności.

Zgłoszenia można dokonać w dniach 1.09.2014 – 30.09.2014 poprzez formularz rejestracyjny na stronie www.pasaztesco.pl. Spośród nadesłanych zgłoszeń w I etapie jury wyłoni 2 projekty, które zostaną poddane otwartemu głosowaniu podczas Wielkiego Głosowania w Pasażu Tesco. Projekt, który zwycięży w głosowaniu, otrzyma dofinansowanie w wysokości 2 000 zł brutto.

Program odbędzie się w ramach akcji „Poznaj bliskiego sąsiada” skierowanej do mieszkańców Jeleniej Góry i objętej patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Organizacje zainteresowane udziałem w „Plebiscycie Sąsiedzkim” powinny kontaktować się z biurem programu, pod adresem plebiscyt@pasaztesco.pl lub numerem telefonu 22 829 85 7 wew. 31.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group