Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7341
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Płatna matura w bezpłatnej szkole jest normą?

Poniedziałek, 16 grudnia 2013, 7:21
Aktualizacja: 15:48
Autor: Mea
– Nikt nas nie poinformował, że za egzamin maturalny będziemy musieli zapłacić 50 zł w szkole, w której nauka jest darmowa – napisał Czytelnik, uczący się w jeleniogórskim oddziale Cosinusa. – Zgodnie ze statutem, z którym słuchacze zapoznawali się przy zapisach, można pobrać zwrot kosztów za egzaminy zewnętrzne – poinformował Konrad Misiak, rzecznik prasowy szkoły Cosinus.

- Trzy tygodnie przed zakończeniem semestru i szkoły dowiedzieliśmy się, że musimy wnieść opłatę za egzamin maturalny w wysokości 50 zł. W momencie podpisywania wstępnej deklaracji maturalnej, o takiej opłacie nie było mowy. Ponadto szkoła Cosinus zawsze reklamowała się, jako szkoła nie pobierająca opłat za naukę i dostarczająca wszelkich materiałów za darmo - żali się uczeń.

Konrad Misiak, rzecznik prasowy Cosinusa poinformował, że: „Opłata za egzamin maturalny jest uiszczana za egzamin zewnętrzny, nie za naukę w szkole. Egzamin ten organizowany jest przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne. Wśród członków komisji zasiadają osoby spoza szkoły, więc słuchacze uiszczają opłatę z tytułu zwrotu części kosztów za ten egzamin. Opłata jest pobierana również dlatego, że duża liczba osób, które zapisują się na egzamin, nie podchodzą do niego, choć koszty muszą zostać poniesione. Ministerstwo jednocześnie ogranicza środki na szkoły. Dlatego też są pobierane opłaty za egzaminy zewnętrzne. Jedynie nauczanie jest bezpłatne, a jego zasady określają przepisy wewnętrzne szkoły. Zgodnie ze statutem szkoły, z którym słuchacze zapoznawali się przy zapisach, można pobrać zwrot kosztów za egzaminy zewnętrzne”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1046
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group