Czwartek, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora
Czytających: 7453
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Platforma Obywatelska: oczekiwania nie przekraczają możliwości

Sobota, 15 października 2011, 8:04
Aktualizacja: Niedziela, 16 października 2011, 8:00
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Platforma Obywatelska: oczekiwania nie przekraczają możliwości
Fot. Angela
– Dziękujemy za oddane na nas głosy, nie zawiedziemy naszych wyborców – zapewniają nowo wybrani parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej: posłanka Zofia Czernow i senator Józef Pinior. Prezydent Marcin Zawiła nie chce zdradzić, kto zastąpi Z. Czernow na stanowisku zastępcy prezydenta.

Józef Pinior już podczas kampanii wyborczej wielokrotnie podkreślał, że Platforma Obywatelska stanowi jedną drużynę i działa zespołowo. Wczoraj przytoczył te słowa po raz kolejny, wskazując na obecnych na konferencji Jerzego Pokoja, przewodniczącego sejmiku wojewódzkiego, Jerzego Łużniaka, członka zarządu województwa dolnośląskiego, Marcina Zawiłę, prezydenta Jeleniej Góry i Zofię Czernow, wciąż zastępcę prezydenta Jeleniej Góry, a także posłankę na Sejm RP.

– W głosowaniu do Senatu PO uzyskało 41 procent poparcia. To znaczy, że mieszkańcy dali nam ogromny kredyt zaufania. Dla mnie tworzy to zobowiązanie polityczno-moralne do tego, by tego zaufania nie zawieść. Dziękuję wszystkim, którzy głosowali na mnie i PO – mówił Józef Pinior.

Jerzy Pokój dziękował prezydentowi Marcinowi Zawile, Hubertowi Papajowi, zastępcy prezydenta oraz Jerzemu Łużniakowi i całemu zespołowi, który prowadził kampanię wyborczą. – Bez ich ciężkiej pracy tego sukcesu by nie było. Ich wiara i determinacja była tak ogromna, że docierała do mieszkań i ludzi. Ta kampania pokazała, że po czterech latach rządzenia w rządzie i na Dolnym Śląsku mamy w sobie tyle wiary, energii, zapału, wrażliwości i siły, że jesteśmy w stanie przekonać ludzi do tego, że kolejne cztery lata nie będą przez nas zmarnowane. Dziękujemy za oddane i głosy i zapewniam, że postaramy się spełnić te obietnice, które doprowadziły nas do sukcesu – mówił Jerzy Pokój.

Prezydent Marcin Zawiła podkreślał, że jeleniogórskie wyniki wyborów są jednymi z najlepszych w Polsce. Gratulował wygranym i zaznaczył, że teraz liczy na ich działanie na rzecz Jeleniej Góry i regionu. Jerzy Łużniak mówił, że jednym z głównych zadań jeleniogórskich parlamentarzystów będzie „otwarcie Jeleniej Góry”.

Swoim wyborcom i wszystkim, którzy zaangażowali się w kampanię, dziękowała też Zofia Czernow. – Wiem, że potrzeby i oczekiwania są duże, ale nie przekraczają naszych możliwości. Mówiono, że Jelenia Góra potrzebuje silnego, zaangażowanego posła. Z pewnością będę taką osobą, która dla Jeleniej Góry i regionu będzie starała się zrobić wszystko co będzie możliwe – zapowiedziała Zofia Czernow.

Jak na razie nie wiadomo natomiast, kto zastąpi Zofię Czernow na stanowisku wiceszefa Jeleniej Góry. Prezydent Marcin Zawiła podkreślał, że toczą się w tym temacie rozmowy, ale nie będzie zdradzał ich szczegółów.
– Do chwili zaprzysiężenia obowiązki zastępcy prezydenta Jeleniej Góry będzie pełniła w dalszym ciągu Zofia Czernow, a później postaramy się wybrać jej następcę. Chcę, by był to kandydat dobrze przygotowany merytorycznie, a nie koniecznie polityczny, co jednak nie wyklucza członków Platformy Obywatelskiej. Jest wielu kandydatów na to stanowisko, rozważam różne możliwości, a o wynikach tych rozważań dowiecie się w swoim czasie – powiedział Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group