Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7206
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Platany znów ozdobione

Piątek, 19 marca 2021, 15:30
Aktualizacja: 15:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Platany znów ozdobione
Fot. Przemek Kaczałko
Społeczność Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych po raz kolejny podjęła inicjatywę ozdobienia platanów na Skwerze Lwowskim w Jeleniej Górze. Tym razem, nawiązując do Dnia Recyklingu, który obchodzony był wczoraj (18.03) do ozdobienia drzew wykorzystano plastikowe odpady, z których można stworzyć przeróżne formy.
Postanowiliśmy wykonać motylki z opakowań po jogurtach, zaczęliśmy zbierać kolorowe butelki plastikowe, z których zrobiliśmy kwiaty - powiedziała Ewa Kopeć-Kotulska, nauczycielka przedmiotu szkła artystyczne w Liceum Plastycznym. Całość jest zainstalowana na siatce ogrodzeniowej, aby przetrwało to warunki atmosferyczne.

Wykorzystanie plastikowych odpadów ma już wiele zastosowań, które można obejrzeć w internecie. Rok temu uczniowie i pracownicy szkoły z Cieplic również ozdabiali platany - wówczas za pomocą pomponów, a podczas obecnej zimy z użyciem kolorowych szalików i sweterków. Tym razem, ze względu na naukę zdalną, tradycję podtrzymali nauczyciele, którzy pracowali zespołowo i po raz kolejny wykazali się kreatywnością.

Twoja reakcja na artykuł?

14
67%
Cieszy
3
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group