Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 16094
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Plastyk wystawia się w Muflonie

Poniedziałek, 4 grudnia 2017, 9:22
Autor: Rzemiosła
Jelenia Góra: Plastyk wystawia się w Muflonie
Fot. Użyczone. Maria Kulpińska/ Natalia Tarka (ZSRA)
Młodzi artyści z Liceum Plastycznego w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych otworzyli wystawę pod nazwą: "Okiem młodego artysty". Prace prezentowane są do końca stycznia w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze–Sobieszowie.

Wernisaż obecnością zaszczycili m. in. dyrektorzy obu placówek. Aleksandra Jarocińska (dyr. MDK Muflon) uroczyście otworzyła wystawę a Bogdan Helik (dyr. ZSRzArt) komplementował zdolną młodzież z cieplickiego Plastyka. Organizatorzy podkreślali, że wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem, bo frekwencja na otwarciu była bardzo wysoka. Wśród przybyłych gości byli uczniowie, dumni nauczyciele i rodzice artystów.

Pomysłodawczynią wystawy jest uczennica Karolina Szach. - Chciałam pokazać na zewnątrz nasze prace. Często chowamy je gdzieś w szafach, szufladach, pokazujemy tylko najbliższym. Chciałam pokazać szerszej publiczności nasze wyobrażenia o świecie, pragnienia i fascynacje. Dzięki współpracy z Panią Agatą Makutynowicz udało się zrealizować ten pomysł.

Prezentowane prace cechuje zróżnicowanie tematyczne w zależności od upodobań, wizji świata czy obserwacji. Obrazy przedstawiają nową, świeżą odsłonę łączenia form i technik, aby jak najbardziej zaintrygować widza i przekazać swoje poglądy i spostrzeżenia.

- Nasze prace odzwierciedlają nas samych – mówi Jzabela Tupcik. - Każdy z nas inspiruje się czymś innym, innym artystą, inną dziedziną sztuki. Specjalizuje się też w czymś innym. Jedni bawią się rysunkiem, inni rzeźbą, fakturą, szukamy tego, co lubimy. Szukamy swego stylu, który by nas wyróżniał i pomagał przedstawić za pomocą obrazu nasze uczucia.

Autorzy chętnie bawią się sztuką, dzięki czemu prace są niebanalne i niecodzienne. Czerpią radość z tworzenia. Poszukują siebie, dopracowują swój warsztat i odkrywają nowe możliwości. Nauczycielem malarstwa uczniów klasy III LP jest mgr Julia Znamienkiewicz. W poprzednich latach uczniowie kształcili się pod okiem mgr Beaty Kornickiej - Koneckiej i mgr Gabrieli Załeckiej.

Autorami prac są: Natalia Bzodek, Daria Chraścina, Kamil Czupryna, Natalia Foryś, Anna Kowalewska, Zuzanna Kozak, Maria Kulpińska, Joanna Nowak, Antonina Olszewska, Karolina Szach i Izabela Tupcik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group