Wtorek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 6811
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Plastyk w happeningu

Piątek, 18 maja 2018, 7:05
Aktualizacja: 13:24
Autor: BWA/jel
Jelenia Góra: Plastyk w happeningu
Fot. Użyczone/Archiwum BWA/Plastyk
Dzisiaj (18.05) o godz. 14.00 na Placu Ratuszowym przy Biurze Wystaw Artystycznych maturzyści Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze zaprezentują happening oparty na "Traktacie o malarstwie" Albrechta Dürera. Trzeba to zobaczyć!

- Zapraszamy na 10-minutowy happening oparty na "Traktacie o malarstwie" Albrechta Dürera, podany w niekonwencjonalnej, agresywnej i natrętnej formie, inspirowanej tendencjami awangardowymi (malarstwo gestu, happeningi, dadaistyczny bunt wobec mitologizacji artystów nowożytności i nowoczesności), które uczniowie poznali na zajęciach historii sztuki - zachęcają do udziału organizatorzy.

Udział biorą:
Martyna Dombrowska
Aleksandra Kołodziej
Pola Kołodzińska
Aleksandra Koneczna
Anna Pasiak
Wiktoria Reslerowska
Małgorzata Wasilewska

Pokaz ten odnosi się także do pożądanego przez uczniów kształtu nauczania opartego o samodzielną aktywność, pasję oraz spontaniczność wyrazu, w czym pomaga otwartość i kreatywność prowadzącej uczniów, historyczki sztuki: Ewy Mickiewicz

Będzie to drugi pokaz młodzieży z Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze, pierwszy okazał się być wielkim sukcesem, zaintrygował i pozostawił wielki niedosyt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group