Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3112
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Plastyk... teatralnie

Sobota, 19 maja 2018, 9:54
Aktualizacja: Niedziela, 20 maja 2018, 9:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Plastyk... teatralnie
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (18.05) na Placu Ratuszowym odbył się krótki happening w wykonaniu uczniów Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych. Tegoroczne maturzystki zaprezentowały „Traktat o malarstwie” Albrechta Duerera.

- To jest rodzaj lekcji otwartej, którą zaproponowaliśmy na Dzień Edukacji Narodowej. Ponieważ zmieniła się formuła egzaminu maturalnego z historii sztuki i pojawia się tam często pytanie dotyczące analizy tekstu z zakresu krytyki artystycznej, teorii sztuki, metodologii i jest to o tyle trudne zadanie, że bierzemy na warsztat tego rodzaju teksty – opowiada o inspiracji do stworzenia happeningu Ewa Mickiewicz, nauczycielka historii sztuki w Liceum Plastycznym.

Maturzystki mimo zakończenia edukacji w szkole średniej chętnie zaprezentowali się przed jeleniogórzanami. Jak podkreśla nauczycielka, przedstawienie nie miało fabuły. - Bazujemy na improwizacji, szło to bardziej w stronę gestu agresywnego, awangardowego, niż w stronę wypowiedzi teoretyzującej – dodała Ewa Mackiewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group