Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 4815
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Plastic is Fantastic w Muzeum Karkonoskim

Czwartek, 14 maja 2015, 8:13
Aktualizacja: Piątek, 15 maja 2015, 8:38
Autor: Zeb
Jelenia Góra: Plastic is Fantastic w Muzeum Karkonoskim
Fot. Zeb
Jeleniogórskie Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej miesięcznie zbiera od 50 do 60 ton plastików, wyrzucanych przez jeleniogórzan do żółtych pojemników. Później część odpadów odbierają firmy recyklingowe, a część trafia na składowisko w Kostrzycy.

Od kilku tygodni Muzeum Karkonoskie prowadzi z dziećmi i młodzieżą warsztaty, w czasie których zamienia wyrzucone plastikowe butelki w prawdziwe „cuda”. W muzeum trwa także wystawa artysty Tomasza Wójcika - pracownika ASP w Krakowie. Prezentuje on wykonane z plastikowych śmieci żyrandole, lampy i… fotel. Jego prace wystawiane były w Wenecji.

W warsztatach, którym patronuje między innymi MPGK, wzięło dotąd udział kilkudziesięciu uczniów jeleniogórskich szkół podstawowych, gimnazjalnych a nawet licealnych. Próbowali, z doskonałym efektem, przerabiać niepotrzebne już butelki w wazony, skarbonki czy pojemniki na szkolne przybory. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

Kulminacyjnym momentem warsztatów będzie praca młodzieży z Tomaszem Wójcikiem. Razem wykonają duży artystyczny obiekt. Nastąpi to w Noc Muzeów, czyli 16 maja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group