Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10212
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Planszówki nie tylko dla rodzin

Czwartek, 9 maja 2019, 9:52
Aktualizacja: Piątek, 10 maja 2019, 12:10
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Planszówki nie tylko dla rodzin
Fot. użyczone
„Zgrani Dolnoślązacy – Turniej gier planszowych nie tylko dla rodzin” to tytuł projektu zgłoszonego do Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego przez bibliotekarzy Książnicy Karkonoskiej. Pomysł dotyczy zorganizowania turnieju gier planszowych dla wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych niezależnie od wieku. Gry planszowe zyskują coraz większą popularność. Wcześniej zapomniane, teraz wracają w zupełnie nowych odsłonach i przekonują do siebie coraz większą rzeszę zwolenników.
Niestety, gry planszowe często są drogie i nie wszystkich stać na zakup wymarzonych tytułów. A przecież planszówki mogą być doskonałą alternatywą dla telewizji, komputera czy smartfona. Nowoczesna technologia zawładnęła życiem niejednej rodziny i stała się zagrożeniem dla relacji pomiędzy domownikami. Dzięki grom planszowym można powrócić do przyjaznej interakcji społecznej – zanim era technologii przejęła nasze życie. Taki zamysł towarzyszy projektowi Zgrani Dolnoślązacy, który pozytywnie przeszedł ocenę formalno-merytoryczną - informują przedstawiciele Książnicy Karkonoskiej.

Zaplanowany turniej gier planszowych ma się odbyć w październiku 2019 r. w Jeleniogórskim Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska. Przewidziane są zmagania indywidualne oraz grupowe (drużyny rodzin lub znajomych). Oprócz rozgrywek stolikowych odbędą się również warsztaty plastyczne dla najmłodszych pn. „Zaprojektuj swoją grę planszową”.

Impreza ma być doskonałą zabawą dla jej uczestników i na pewno wywoła wiele pozytywnych emocji. Oprócz tego przewidziane jest, aby kilkadziesiąt tytułów gier planszowych, które zostaną zakupione do rozegrania turnieju, w późniejszym czasie były bezpłatnie udostępniane i wypożyczane w Bibliotece Dziecięco-Młodzieżowej. Lista gier do zakupu zostanie sporządzona po konsultacji ze społecznością osób grających w gry planszowe, a także na podstawie rankingów popularności planszówek - dodaje Krystyna Spólnik.
Aby pomysł został zrealizowany, potrzebna jest jak największa liczba oddanych na niego głosów. Projekt otrzymał nr 57. Swój głos może oddać każdy, kto ukończył 16 lat i jest Dolnoślązakiem. Głos składa się na specjalnie przygotowanym formularzu, który będzie aktywny od 13 maja przez dwa tygodnie na stronie https://aktywny.dolnyslask.pl/. Głosowanie zakończy się 26 maja o godz. 24:00.
Warto zatem zapewnić bezpłatny dostęp do wartościowych gier dla wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry - dodają autorzy projektu.

Twoja reakcja na artykuł?

6
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
759
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group