Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6593
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Plaga bałaganiarstwa

Środa, 9 maja 2018, 6:56
Aktualizacja: Czwartek, 10 maja 2018, 8:37
Autor: WAC
Jelenia Góra: Plaga bałaganiarstwa
Fot. Użyczone
– To się staje prawdziwą plagą – tak o coraz powszechniej obserwowanym na jeleniogórskim osiedlu Zaborze zjawisku jakim jest wyrzucanie różnego rodzaju odpadów poza boksami śmieciowymi mówi nasz Czytelnik pan Krzysztof.

- Mieszkańcy osiedla, na którym mieszkam coraz częściej nie wrzucają śmieci do pojemników, ale obok nich - mówi nasz Czytelnik. Bałaganiarze podrzucają telewizory, komputery, a nawet meble. Dodatkowo przychodzą osoby, które wybierają ze śmieci złom, i wszystko co nim nie jest wokół rozrzucają. Nie mogę już na to patrzeć! Jeśli sami nie zadbamy o porządek, nie uczyni tego za nas żadna firma sprzątająca - apeluje nasz Czytelnik.

- Z taką sytuacją spotykamy się praktycznie codziennie – mówi rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Zbigniew Rzońca. - Mieszkańcy wyrzucają na śmietnik, przeważnie nocami, gdy nikt nie widzi, dosłownie wszystko: od opon samochodowych, przez stare meble po zlewozmywaki i wanny. Często po sprzątaniu nasz samochód nie zdąży dojechać na wysypisko, gdy osoby dbające o czystość, telefonują do nas z informacją, że znowu jest bałagan. Z jednej strony mamy ładne boksy śmietnikowe i przy chodnikach zadbane kosze, a z drugiej bałagan, nad którym bardzo trudno zapanować.

- Przypominam, że do PSZOK-u możemy oddawać bezpłatnie odpady, na przykład po remontach mieszkań czy stare meble. PSZOK przy ul. Wolności czynny jest także w soboty. Osobnym problemem są porozrzucane stare ubrania. Nie mieszczą się ona najczęściej w kontenerach wystawionych nie przez samorząd, lecz przez prywatne firmy. Leżą więc porozrzucane obok nich – dodaje rzecznik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (69) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group