Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6607
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Plądrografia” Ryszarda Woźniaka w BWA

Wtorek, 20 marca 2018, 7:02
Autor: BWA
Jelenia Góra: „Plądrografia” Ryszarda Woźniaka w BWA
Fot. Użyczone/BWA
Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze zaprasza 23 marca (piątek) o godz. 17.00 na wernisaż wystawy Ryszarda Woźniaka pt. „Plądrografia”. Ekspozycja będzie czynna do 14 kwietnia.

Tytuł wystawy nawiązuje do pojęcia wprowadzonego przez Johna Oswalda w eseju „Plądrofonia, czyli piractwo dźwiękowe jako kompozytorski przywilej”. Woźniak zaprezentuje obrazy stworzone „nieosobistym gestem”, nawiązujące i jednocześnie będące hołdem dla Stanisława Dróżdża i jego struktur poezji konkretnej – „Pojęciokształtów”.

Ryszard Woźniak (ur. 1956), malarz, performer, autor instalacji, teoretyk sztuki, pedagog. Studiował w warszawskiej ASP w pracowni malarstwa prof. Stefana Gierowskiego (dyplom w 1981 roku). Od 1982 związany z „Gruppą” brał udział w niemal wszystkich jej wystawach i akcjach, współredagował pismo „Oj dobrze już”. Od 1992 prowadzi pracownię malarstwa na Wydział Artystyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego. Obecnie jest profesorem tej uczelni.

Wystawa przygotowana we współpracy z Galerią Sztuki w Legnicy.Przedsięwzięcie realizowane jest dzięki pomocy finansowej Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group