Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8111
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Place zabaw pełne pułapek

Sobota, 15 maja 2010, 9:16
Aktualizacja: 9:17
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Place zabaw pełne pułapek
Fot. Angela
Zdewastowane i zanieczyszczone przez zwierzęta, pełne niebezpiecznych bakterii i ostrych elementów – takie do niedawna były place zabaw dla dzieci w Jeleniej Górze. Nic więc dziwnego, że trwa akcja wymiany piasku i doposażania publicznych miejsc zabaw dla najmłodszych.

– Ludzie są do tego stopnia nieodpowiedzialni, że potrafią podpiłować metalowe elementy huśtawek, powyrywać i ukraść siedziska, połamać drewniane elementy sprzętu. Straty co roku są ogromne. Poza tym właściciele psów i kotów świadomie wpuszczają zwierzęta do wyczyszczonych piaskownic lub puszczają je w samopas. Codzienne sprawdzamy więc, jaki jest stan tych placów zabaw, by nie doszło na nich do jakieś tragedii – mówi Elżbieta Kogut, inspektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Wymianę piasku w piętnastu podlegających pod nich piaskownicach miejskich wydział rozpoczął kilka tygodni temu. Obecnie piaskownice zdezynfekowano i wypełniono nowym piaskiem w Jeleniej Górze. Prace trwają w Cieplicach. Placu zabaw dla swoich pociech w tym roku doczekają się również mieszkańcy ulicy Lwóweckiej. Na ten cel miasto planuje przeznaczyć 30 tys. zł. Za te pieniądze zostanie zakupiony zestaw zabawowy, piaskownica, huśtawki i ławeczki. Całość zostanie obsadzona żywopłotem.

Prace rozpoczną się niebawem, a w najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na dostarczenie wyposażenia. Jego budowa ma się zakończyć do czerwca br. Miasto planuje też przeznaczyć około 80 tys. zł na doposażenie pozostałych placów zabaw. We własnym zakresie wydział ochrony środowiska wykona też bieżące naprawy tego, co zdewastowali wandale.

Piasek wymienia i piaskownice dezynfekuje też Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1200
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group