Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6650
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Plac Piastowski po przejściach wandali

Sobota, 26 lipca 2008, 8:39
Aktualizacja: 8:40
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Plac Piastowski po przejściach wandali
Fot. TEJO
Pobazgrane mury centrum Cieplic robią fatalne wrażenie na turystach i kuracjuszach, których w szczycie sezonu kręci się tu więcej niż tubylców. Chuligani nic sobie z tego nie robią.

Wandale z farbą w spreju w rękach upodobali sobie szczególnie plenerową mini wystawę dawnych fotografii Adolfa Rehnera, artysty z przełomu XIX i XX wieku. Dodająca uroku centrum Cieplic ekspozycja co rusz jest zamalowywana przez łobuzów.

Nie lepiej jest w pozostałych częściach placu Piastowskiego. – Cieplice są tak piękne, ale jestem zawiedziona tymi koszmarnymi napisami. W tym miejscu chyba jest jakaś samowola wandali. Jeżdżę co roku do innego uzdrowiska i czegoś takiego jeszcze nie widziałam – powiedziała nam pani Maria z Krakowa.

Na chuliganów nie mają bata ani policja, ani straż miejska, a centrum Cieplic – odnowione kosztem wielu milionów złotych, znów wymaga sporej inwestycji, aby doprowadzić budynki do stanu przyzwoitości. Na to jednak nie ma pieniędzy, a nawet gdyby były, to próżny byłby to wydatek. – W uzdrowisku panuje jakieś przyzwolenie na wandalizm niewyobrażalne w innych tego typu i tej rangi kurortach – usłyszeliśmy od kilku mieszkańców zdrojowego śródmieścia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group