• Poniedziałek, 14 października 2019
  • Godz. 13:37
  • Imieniny: Bernarda, Dominika, Kaliksta, Liwii
  • Czytających: 9218
  • Zalogowanych: 20
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Plac budowy w centrum – utrudnienia w ruchu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 5 sierpnia 2008, 15:03
Aktualizacja: 15:04
Autor: TEJO
Ulica Mroczna stanie się jedną z najwężych uliczek na starówce. Kamienice zostaną zbudowane na linii czoła budynku dawnego browaru.
Fot. TEJO
Trwają prace przy budowie zespołu kamienic, który "wyrośnie" na rogu ulic Krótkiej i Mrocznej. Dostęp do pierwszego traktu jest utrudniony.

Dziś zablokowany był wjazd na Krótką od ulicy Bankowej. W wykopie, na którego dnie już wylewane są fundamenty, roboty idą pełną parą. W pobliżu sporo ciężkiego sprzętu. Kierownictwo prosi przechodniów i kierowców o zachowanie w tej części starówki szczególnej ostrożności.

A sam obiekt, kiedy już zacznie powstawać, przywróci placowi, który od kilku miesięcy zionie pustką, część dawnego wizerunku. Kamieniczki będą nawiązywały do historycznej zabudowy. Zwężą też ulicę Mroczną: północno-zachodnia boczna ściana budynków zostanie zbudowana na wysokości dawnej siedziby browaru.

Całość w stanie surowym zamkniętym ma powstać do końca tego roku. W budynkach znajdą się na piętrach mieszkania, a na parterach będą lokale użytkowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~cygi 5-08-2008 16:13
a co to za deweloper
~Dark_Havoc 5-08-2008 17:38
Az mnie ciekawi, gdzie Ci ludzie z nowo budowanych kamienic będą parkować samochody? Już w tej chwili wokół Placu Ratuszowego nie ma gdzie postawić samochodu. Ciekawe czy ktoś o tym myśli budując nowe budynki :)))
~mimi 5-08-2008 22:23
A co z mieszkancami ulicy Szkolnej 6-9 .Już dziś z trudem wjeżdżają na swoje podwórko . Jedyny wjazd od strony ul.Mrocznej to ścieżka o całkowicie zniszczonej nawierzchni przez kolejne budowy. Realizacja inwestycji trwa od kilku miesięcy ,czyli od dłuzszego czasu ,ale tablicy nformacyjnej na temat inwestora i wykonawcy odpowiedzalnego za przebieg prac nie ma.Poprzedni inwestor / a moze ten sam/ ani myśli uregulować sprawy zniszczen jakie miały miejsce w kwietniu 2006 r. , kiedy to po wykonaniu wykopów pod sciana szczytową Szkolna 5-6 nastąpiły pekniecia w mieszkaniach lokatorów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group