Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9815
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Plac boju dla ringo

Środa, 19 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 29 września 2006, 15:15
Autor: Rafa
Jelenia Góra: Plac boju dla ringo
Fot. RAFA
Międzyszkolny Ośrodek Sportu nie próżnuje i wciąż organizuje interesujące zawody w przeróżnych dyscyplinach. W czwartek, na terenie basenu miejskiego, odbył się turniej ringo.

Nie wszyscy być może znają ten sport, który stylem i regulaminem przypomina siatkówkę. W ringo zamiast piłki używa się gumowego kółka. Zaplanowane na godzinę 10.00 rozpoczęcie zawodów, musiało zostać przesunięte na godzinę 11.00 z powodu zbyt małego zainteresowania.

Wystarczył krótki komunikat wydobywający się z głośników o problemach z frekwencją, a wśród kąpielowiczów zaczęli pojawiać się pierwsi chętni do rozegrania spotkania. Po chwili można już było ogłosić rozpoczęcie turnieju.

W zawodach wzięło udział 10 drużyn, w każdej znajdowały się po dwie osoby. Zawodnicy grali dwa razy do piętnastu punktów. Rzucać kółkiem można było tylko poziomo, i z miejsca, w którym się je złapało.

Natomiast nie złapanie krążka oznaczało punkt dla drużyny przeciwnej. Za zwycięstwo przysługiwał jeden punkt a za porażkę zero. Zasady nie były trudne. Szkoda tylko, że młodzież biorąca udział w zawodach musiała grać w ponad trzydziestostopniowym upale, bo trochę osłabiło to widowisko, choć zdarzały się zagrania niczym z siatkarskiej ligi światowej.

Zawodnicy połknęli bakcyla i radzili sobie bardzo dobrze. Na początku losowano drużyny, które walczyły ze sobą, przegrany odpadał. Pozostałe na placu boju zespoły grały systemem każdy z każdym. Po skończonej rywalizacji mogliśmy poznać zwycięzcę turnieju. Poniżej przedstawiamy składy oraz klasyfikację końcową zawodów.

O miejscach końcowych zadecydowały tak zwane „małe punkty”, czyli większa, dodatnia różnica gemów. Ostatnia drużyna po pierwszym przegranym meczu wycofała się z rozgrywek, co dawało walkowera pozostałym zespołom w postaci jednego punktu i 15:0 w gemach.

Zwycięzcy turnieju otrzymali skromne upominki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
392
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group