Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 2643
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: PKP Intercity o doniesieniach ws. Pendolino

Piątek, 28 sierpnia 2015, 8:34
Aktualizacja: Sobota, 29 sierpnia 2015, 8:42
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: PKP Intercity o doniesieniach ws. Pendolino
Fot. Archiwum
W mediach branżowych (kolejowych) pojawiła się informacja, jakoby wkrótce do Jeleniej Góry miał docierać pociąg Pendolino. Fakt jest taki, że od nowego rozkładu jazdy, który pojawi się w grudniu br. do Jeleniej Góry dotrą jedynie nowe składy PesaDart, które mają osiągać prędkość 160 km/h, a w fazie testowej rozwijały szybkość nawet do 200 km/h.

Jak mówi wiceprezydent Jerzy Łużniak, PKP Intercity już pół roku temu brało pod uwagę po wyremontowaniu linii 274 Wrocław – Jelenia Góra, aby ostatni z kursów Pendolino z Warszawy do Wrocławia, kończył bieg w Jeleniej Górze i po godz. 4.00 rano wyjeżdżał do Warszawy. - Dzisiaj mieliśmy okazję przeczytać taką informację w Przeglądzie Kolejowym potwierdzającą takie możliwości – powiedział zastępca Marcina Zawiły. Tymczasem naczelnik wydziału Biura Komunikacji i Public Relations PKP Intercity nie potwierdza tych doniesień. - Na razie nie planujemy takiego połączenia – dementuje Beata Czemerajda.

Obecnie trwają prace nad rozkładem jazdy pociągów na przyszły tok. Jego ostateczny kształt będzie znany jesienią – informuje przedstawicielka przewoźnika. Warto jednak zaznaczyć, że pierwsze pojazdy PesaDart zaczną kursować z pasażerami na pokładzie od nowego rozkładu jazdy. Wdrożenie do obsługi wszystkich pociągów będzie procesem, podobnie jak w wypadku Pendolino. Pociągi PesaDART mają kursować na trasie Jelenia Góra - Wrocław - Łódź - Warszawa – Białystok/Lublin – dodała Beata Czemerajda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group