Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7987
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: PiS: Za nieudolność powinni zrzec się pensji

Sobota, 30 marca 2019, 12:47
Aktualizacja: Czwartek, 11 kwietnia 2019, 16:20
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: PiS: Za nieudolność powinni zrzec się pensji
Fot. Przemek Kaczałko
Podczas konferencji prasowej na Placu Ratuszowym radni i senator Prawa i Sprawiedliwości odnieśli się do ostatnich zmian budżetowych w Jeleniej Górze, a przede wszystkim zwiększenia środków na remont Teatru Norwida. Nadzór nad inwestycją ze strony Miasta nazywają nieudolnością, a odpowiedzialnym ma być m.in. prezydent Jerzy Łużniak.
Radni klubu PiS podczas ostatniej sesji nie tylko głosowali przeciwko proponowanym zmianom, ale także zachowali demonstracyjnie całkowite milczenie. Uznaliśmy, że tylko cisza nad tą trumną jest w stanie oddać dramaturgię sytuacji i w ten sposób zwiększy się siłe przekazu, która zwykle w tysiącu słów ma miejsce - powiedział na wstępie Józef Rypiński, radny klubu PiS.
Jeżeli nie dotrzymuje się umów, to takie są konsekwencje - mówił o kwestii utraty dofinansowania unijnego na remont teatru Krzysztof Mróz. - 6,5 mln zł to już pieniądze stracone, a jest zagrożenie utraty całości - 13,5 mln - kontynuował senator, który wierzy, że w Urzędzie Marszałkowskim nikt nie robi na złość Jeleniej Górze.

Radni wymieniali różne inwestycje, które można sfinansować za 6,5 mln zł, czyli kwotę, którą Miasto już utraciło. Mówili o remoncie wiaduktu na Al. Jana Pawła II, rezygnacji z budowy krytego basenu przy Szkole Podstawowej Nr 10, która miała dofinansowanie z UMWD i Ministerstwa Sportu, remontach w oświacie i wiele innych.

Mam apel do prezydenta Łużniaka, który wspólnie z Marcinem Zawiłą zarządzał miastem w poprzedniej kadencji. Jeżeli Jelenia Góra straciła tyle milionów złotych, to Jerzy Łużniak i Marcin Zawiła powinni honorowo nie wziąć ani grosza pensji do końca obecnej kadencji. Uważam, że to jest duża nieudolność rządzących Jelenią Górą, jeśli nie potrafią wykorzystać pozyskanych pieniędzy. Nie zarzucam tym panom złej intencji, ale nie zrealizowali podpisanych umów - mówił Krzysztof Mróz.

Ireneusz Łojek również porównywał na co można przeznaczyć 6,5 mln zł, które trzeba dołożyć z kasy miasta na remont teatru, a poza tym przypomniał, że Jerzy Łużniak był przewodniczącym zespołu, który został powołany w 2016 roku i miał za zadanie przygotowanie, nadzorowanie i rozliczenie inwestycji w Teatrze Norwida.

Szefem zespołu był Jerzy Łużniak. Pytanie - co zrobił, jak monitorował działania, jak określał ryzyko w przebiegu inwestycji, że Miasto straciło znaczącą kwotę? - zastanawiał się szef partii PiS w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

14
29%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
4%
Smuci
11
23%
Złości
21
44%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (102)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group