Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 6789
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: PiS podsumował rok rządów

Wtorek, 22 listopada 2016, 10:39
Aktualizacja: Środa, 23 listopada 2016, 7:51
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: PiS podsumował rok rządów
Fot. Przemek Kaczałko
Posłanka Marzena Machałek oraz senator Krzysztof Mróz spotkali się wczoraj (21.11) z dziennikarzami, aby podsumować rok rządów Prawa i Sprawiedliwości – podkreślić to, co udało się zrobić oraz wyjaśnić, dlaczego nie wszystko zostało zrealizowane.

Program „Rodzina 500 plus”, podniesienie najniższych rent i emerytur, płaca minimalna 2 tys. zł, minimalna stawka godzinowa (12 zł, a od stycznia 2017 - 13 zł), darmowe leki dla seniorów po 75. roku życia, 6-latki bez obowiązku szkolnego czy zakaz odbierania dzieci ze względu na biedę – to tylko część z projektów skierowanych do rodzin, które parlamentarzyści partii rządzącej uważają za ogromny sukces. Wśród kwestii bezpieczeństwa wymieniają m.in. Wojska Obrony Terytorialnej, walkę z nadużyciami komorników, zwalczanie wyłudzeń VAT-u czy zapewnienie bezpieczeństwa podczas Światowych Dni Młodzieży i szczytu NATO. Mowa była też o zmniejszeniu zarobków prezesów spółek, ochronie polskiej ziemi przed wykupem czy plany wicepremiera Morawieckiego, który jeszcze w tym roku może odwiedzić Jelenią Górę. W kolejce czekają już m.in.: program „Mieszkanie plus”, program wsparcia kobiet w ciąży i ich rodzin „Za Życiem”, inwestycje w młodzież, czyli sportowy program Klub, czy „Dobra Szkoła” – reforma systemu edukacji.

Wśród obietnic była też kwota wolna od podatku, na którą Polacy nadal czekają... - Kwota wolna od podatku będzie w całym pakiecie zmiany filozofii daniny publicznej. Będzie to zaskakująco dobra informacja dla przedsiębiorców i pozostałych Polaków – stwierdziła Marzena Machałek. Z kolei Krzysztof Mróz wyjaśnił, że w Senacie trwają prace nad projektem dotyczącym kwoty wolnej od podatku. - Myślę, że w przyszłym tygodniu ta kwestia na przyszły rok się rozstrzygnie. W Ministerstwie Finansów trwają bardzo intensywne prace, które określą, w jakim zakresie wdrożymy wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który określa obecnie obowiązującą kwotę jako rażąco niską – mówił senator PiS-u wyjaśniając, że nie będzie to od razu kwota 8 tysięcy złotych i prawdopodobnie nie wszystkich będzie dotyczyła.

Parlamentarzyści omówili też kwestie dotyczące naszego regionu, szczególnie decyzję o dokończeniu drogi S3 do granicy z Czechami czy budowę fabryki Mercedesa. - W dawnym województwie jeleniogórskim będzie zainwestowane kilka miliardów. Odczuje to też Jelenia Góra, ponieważ gdyby S3 zakończyło się na Bolkowie, to byśmy mieli ogromny ruch samochodów ciężarowych przez Jelenią Górę. Chcielibyśmy oczywiście, żeby następnym krokiem był łącznik z Jelenią Górą, ale ogromne pieniądze idą na zakończenie inwestycji, która ma charakter międzynarodowy i strategiczny – mówiła Marzena Machałek, która 5 grudnia będzie obchodzić jubileusz 10-lecia pracy parlamentarnej.

W sprawie reformy oświatowej politycy podkreślają, że jest ona rozłożona na 5 lat i była zapowiadana jeszcze, gdy PiS był w opozycji. Jednocześnie Krzysztof Mróz po raz kolejny podziękował wyborcom, którzy mu zaufali. Były jeleniogórski radny jest m.in. wiceprzewodniczącym Komisji Budżetu i Finansów Publicznych i wśród sukcesów zalicza ograniczenie wynagrodzeń, odpraw i zakazów konkurencji w spółkach Skarbu Państwa.

- Pomimo olbrzymiej krytyki, te wszystkie rzeczy, które realizujemy mają poparcie ludzi. To wynika z sondaży – mówił Krzysztof Mróz. Posłanka Machałek przytoczyła też sondaże dotyczące likwidacji gimnazjów (ponad 60 proc. wśród rodziców, ponad 50 proc. wśród ogółu Polaków). - Po roku rządów Prawo i Sprawiedliwość dalej jest pierwszą partią, ludzie doceniają to, co robimy. Podnosimy minimalną płacę o 150 złotych, stawka godzinowa będzie wynosić 13 zł, a ludzie zarabiali nawet w Jeleniej Górze po 5-6 zł/h – dodał na zakończenie senator.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group