Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8108
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: PIS pochwalił się sukcesami

Poniedziałek, 1 czerwca 2009, 17:48
Aktualizacja: 17:49
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: PIS pochwalił się sukcesami
Fot. Angela
Wybory do Europarlamentu, kandydaci, rankingi oraz połączenie kolejowe Jelenia Góra – Trutnov: to tematy poruszane na dzisiejszej konferencji Prawa i Sprawiedliwości, podczas której wypowiadali się poseł Adam Lipiński i posłanka Marzena Machałek.

Spotkanie z dziennikarzami poseł Adam Lipiński rozpoczął od wyników rankingu aktywności parlamentarzystów w Parlamencie Europejskim opracowany przez instytut politologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

– Według tego rankingu najbardziej aktywnymi parlamentarzystami w parlamencie europejskim z grupy polskiej są posłowie Prawa i Sprawiedliwości – mówił. – Pięćdziesiąt procent pierwszej dziesiątki czyli pięciu z dziesięciu najbardziej aktywnych parlamentarzystów to posłowie PIS – mówił Adam Lipiński. W rankingu partii zwycięża PIS.

Wśród nazwisk, które znalazły się w pierwszej dziesiątce na najwyższych miejscach wymieniono Ewę Tomaszewską , Konrada Szymańskiego i Ryszarda Czarneckiego. Adam Lipiński mówił również o Ryszardzie Legutce, który został wytypowany przez PIS jako lider frakcji europejskiej i jako jeden z trzech liderów nowego ugrupowania w Parlamencie Europejskim, które powstaje na bazie trzech ugrupowań – konserwatystów brytyjskich, konserwatystów czeskich i Prawa i Sprawiedliwości.

Wspomniano również o uruchomieniu przez Ryszarda Legutkę Instytutu Myśli Europejskiej z siedzibą we Wrocławiu i oddziałami w różnych miastach Dolnego Śląska. Instytut ten ma się zajmować opracowaniem doktryny integracji europejskiej, promocji Polski w UE a także monitorowaniem wykorzystywania środków unijnych. Skrytykowano również artykuł, który ukazał się w Rzeczypospolitej, a który mówił o rankingu i o tym, że z Dolnego Śląska jeden z kandydatów miałby przeskoczyć Ryszarda Legutko, i zamiast niego uplasować się na pierwszym miejscu.

– Chciałbym po raz pierwszy powiedzieć publicznie, że ten artykuł jest oparty na całkowitych konfabulacjach – mówił Lipiński. – Nigdy nie było takiego sondażu ani takich wyników. Mówiłem to dziennikarzom Rzeczypospolitej ale oni powoływali się na opinię innych polityków. Nie wiem, czy w przyszłości w sondażu ktoś kogoś przeskoczy, ale chciałbym zaapelować do dziennikarzy o wstrzemięźliwość w przekazywaniu takich informacji.

Marzena Machałek mówiła natomiast o połączeniu kolejowym Jelenia Góra – Trutnov. Posłanka przypomniała kalendarium działań w kierunku uruchomienia tego połączenia. Mówiła o problemach, swoim działaniu w tej sprawie i o ostatecznym sukcesie: uruchomienia połączenia kolejowego na rasie Lwówek Śląski – Jelenia Góra – Lubawka - Trutnov od 6 czerwca do końca sierpnia z możliwością przedłużenia do września w zależności od możliwości czeskiej strony.

– W tym roku widzę, że wiele osób chce wystawiać piersi do orderu i wielu ludzi przypisuje sobie ten sukces, ale chcę wyraźnie powiedzieć, że gdyby nie interwencje moje i starosty Artura Zycha, tego połączenia by nie było, o czym mówi właśnie kalendarium. Dobrze się stało, że to połączenie będzie finansował budżet państwa, cieszę się, że Urząd Marszałkowski zdecydował się na uruchomienie linii – dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group