• Piątek, 24 stycznia 2020
  • Godz. 3:03
  • Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafała
  • Czytających: 3287
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

PIS pochwalił się sukcesami

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 1 czerwca 2009, 17:48
Aktualizacja: 17:49
Autor: Angela
Fot. Angela
Wybory do Europarlamentu, kandydaci, rankingi oraz połączenie kolejowe Jelenia Góra – Trutnov: to tematy poruszane na dzisiejszej konferencji Prawa i Sprawiedliwości, podczas której wypowiadali się poseł Adam Lipiński i posłanka Marzena Machałek.

Spotkanie z dziennikarzami poseł Adam Lipiński rozpoczął od wyników rankingu aktywności parlamentarzystów w Parlamencie Europejskim opracowany przez instytut politologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

– Według tego rankingu najbardziej aktywnymi parlamentarzystami w parlamencie europejskim z grupy polskiej są posłowie Prawa i Sprawiedliwości – mówił. – Pięćdziesiąt procent pierwszej dziesiątki czyli pięciu z dziesięciu najbardziej aktywnych parlamentarzystów to posłowie PIS – mówił Adam Lipiński. W rankingu partii zwycięża PIS.

Wśród nazwisk, które znalazły się w pierwszej dziesiątce na najwyższych miejscach wymieniono Ewę Tomaszewską , Konrada Szymańskiego i Ryszarda Czarneckiego. Adam Lipiński mówił również o Ryszardzie Legutce, który został wytypowany przez PIS jako lider frakcji europejskiej i jako jeden z trzech liderów nowego ugrupowania w Parlamencie Europejskim, które powstaje na bazie trzech ugrupowań – konserwatystów brytyjskich, konserwatystów czeskich i Prawa i Sprawiedliwości.

Wspomniano również o uruchomieniu przez Ryszarda Legutkę Instytutu Myśli Europejskiej z siedzibą we Wrocławiu i oddziałami w różnych miastach Dolnego Śląska. Instytut ten ma się zajmować opracowaniem doktryny integracji europejskiej, promocji Polski w UE a także monitorowaniem wykorzystywania środków unijnych. Skrytykowano również artykuł, który ukazał się w Rzeczypospolitej, a który mówił o rankingu i o tym, że z Dolnego Śląska jeden z kandydatów miałby przeskoczyć Ryszarda Legutko, i zamiast niego uplasować się na pierwszym miejscu.

– Chciałbym po raz pierwszy powiedzieć publicznie, że ten artykuł jest oparty na całkowitych konfabulacjach – mówił Lipiński. – Nigdy nie było takiego sondażu ani takich wyników. Mówiłem to dziennikarzom Rzeczypospolitej ale oni powoływali się na opinię innych polityków. Nie wiem, czy w przyszłości w sondażu ktoś kogoś przeskoczy, ale chciałbym zaapelować do dziennikarzy o wstrzemięźliwość w przekazywaniu takich informacji.

Marzena Machałek mówiła natomiast o połączeniu kolejowym Jelenia Góra – Trutnov. Posłanka przypomniała kalendarium działań w kierunku uruchomienia tego połączenia. Mówiła o problemach, swoim działaniu w tej sprawie i o ostatecznym sukcesie: uruchomienia połączenia kolejowego na rasie Lwówek Śląski – Jelenia Góra – Lubawka - Trutnov od 6 czerwca do końca sierpnia z możliwością przedłużenia do września w zależności od możliwości czeskiej strony.

– W tym roku widzę, że wiele osób chce wystawiać piersi do orderu i wielu ludzi przypisuje sobie ten sukces, ale chcę wyraźnie powiedzieć, że gdyby nie interwencje moje i starosty Artura Zycha, tego połączenia by nie było, o czym mówi właśnie kalendarium. Dobrze się stało, że to połączenie będzie finansował budżet państwa, cieszę się, że Urząd Marszałkowski zdecydował się na uruchomienie linii – dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~fbp 1-06-2009 18:04
pis i sukcesy???buahahahahahahahahahahahahaha...bez komentarza:)))
~ 1-06-2009 19:05
właśnie - wypiąć pierś do orderu !!! uważam iż gdyby czechom nie zależało i oni nie naciskaliby to to połączenie byłoby za 50 lat. ale teraz przed wyborami to każdy się chwali. a dlaczego nie mówią o sprawach nie załatwionych - bo to O N I są winni - ale kto ? to jest pytanie. cudzymi sukcesami łatwo się chwalić - dajcie mi ludzi a wszystko zrobię ,to powiedzenie jest bardzo stare. przepraszam że piszę z takim sarkazmem ale trafia mnie jak widzę i słyszę znów te piękne słowa przed wyborami.kiedyś w wojsku był napis -przed bramą -witamy was, a z drugiej strony-mamy was. i tak jest z wyborcami ,tylko że posłowie powinni mówić prawdę że po wyborach będą nas mieli w d...e. chciałbym doczekać chwili kiedy to człowiek starjący się o władzę w jelonce obieca wybudowanie czegokolwiek i na koniec kadencji powie że to on wybudował. ale to może bajki ???
~madar 1-06-2009 19:29
A Schetyna obiecał wybudować obwodnicę, Drzewiecki w lutym obiecał 6 mln na trasę w Jakuszycach i nikomu nie przeszkadza że to bajki?
Cień 1-06-2009 19:36
Co? PIS? Połączenie? Łaaahahahaha!!! Łaaahahahaha!!! Łaaahahahaha!!! Ludzie! Po co wam ganja, wystarczy trochę poczytać i śmiech do łez, gwarantowany.
~xBox 1-06-2009 19:48
Dobrze,bardzo dobrze popieram, i jak Jarek nakazał będe głosował za PO :-))
~Tubylec 1-06-2009 20:24
Pani Machałek chyba wypadła z tego pociągu i uszkodziła co nieco. Całkowita amnezja. Połączenie Jelenia Góra - Trutnov (wcześniej Lwówek Śl. - Trutnov) to dzieło i wielki sukces Pana Artura Zycha - Starosty Lwóweckiego. Trzeba mieć trochę taktu i skromności Pani poseł. Ponowne uruchomienie tej trasy w bieżącym roku to pestka w porównaniu do tego czego dokonał Pan Starosta. Sukces ma wielu ojców.
piipi 1-06-2009 20:39
Lubie ten czas wyborow ..to takie fajne wzajemne sie oszukiwanie !
~jelgór 1-06-2009 21:38
połączenie to wielkie dzieło pisu- bo pis nie przeszkadzał, a mógł... oczywiście, ze połęączenie wychodził starosta zych u marszałka piotra borysa i tyle w tym temacie
~Matysiak 1-06-2009 21:41
Szkoda że nic nie wiedziałem o tym spotkaniu - to bym im wygarnoł. Jacy oni załatwili ? nic nie załatwili a myślą że z Nas Jeleniogórzan można robić durnia - co ten Legutko ( z Krakowa) ma wspólnego z Jelonką - przywiżli w teczce jak za komuny i oczekują że zostanie wybrany. Mamy na kogo głosować - na JELENIOGÓRZANINA . Nie znam gościa - ale On jest SWÓJ. Pozdrawiam
~Tryton 1-06-2009 21:59
jak to przed wyborami... wszyscy mieli same wielkie sukcesy, a rzeczywistość jak skrzeczała tak skrzeczy...
~łysy 1-06-2009 22:00
sukcesy?? ich jedynym sukcesem jest brak sukcesów największa tragedia XXI wieku? PIS
~Ryś 1-06-2009 22:01
Muszę was zmartwić POstKomuszki, że Pan Artur Zych to też PiS. Czekam na listę sukcesów PO z Jeleniej Góry.
~xxx 1-06-2009 22:24
PEACE ! :D
~gohot 1-06-2009 22:30
PiS i pochwała połączenia kolejowego za granicę ???????? Chyba ich pogięło, porypało im czaszkach kompletnie !!!!! Jak zwykle klęska jest sierotą a sukces ma wielu ojców. PiS --- Himalaje hipokryzji i obłudy -- jak zwykle zresztą. Nie powiedzieli przypadkiem, że Słońce to zasługa PiS (o grillu mówili), a katastrofa na Śnieżce to wina peło ???????
~obserwator_jelonek 1-06-2009 22:38
do lysy i innych - PIS takie szambo jak kazde inne - PO, SLD itd. jest jednak rzecz za ktora warto sie poklonic przed PIS`em - to jaja i charakter - przedwczesne wybory i wywalenie samoobrony i LPR z sejmu - malo kto bedac u wladzy zagralby vabank majac cieplutka posadke
~PISS OFF 1-06-2009 23:52
J.W.
ebee 2-06-2009 0:01
Największym" sukcesem" PIS, jest to, że w pewnym momencie zostawili naród i uciekli pod ziemię. Teraz nauczają i mają receptę na wszystko. Brakuje też ciepłych stołeczków i niezłych dietek !
ago. 2-06-2009 6:23
Do Jelgór - Bardzo symptomatyczne jest, że musiał "wychodzić" to u marszałka Piotra Borysa. A pan Borys to nie mógł tego "załatwić" bez tego wydeptywania ścieżek? Od czego on tam jest w tym Urzędzie Marszałkowskim?
ago. 2-06-2009 6:36
To pan Artur Zych też jest z PISu? No to naprawdę mają się czym chwalić! Jeśli On "wychodził" to połączenie, to wychodzi na to, że to naprawdę zasługa PiS!
~do ago 2-06-2009 8:35
To nie zasługa PiS-u - to zasługa Pana Artura Zycha, bo tylko Jemu na tym zależało i to Jego osobisty sukces.
~ 2-06-2009 12:06
POPiSywać się to każdy potrafi,a gdzie konkrety???
ago. 2-06-2009 21:45
Z jakiego ugrupowania jest pan Artur Zych?
~Do gohot 5-06-2009 19:02
Nie masz gościu zielonego pojęcia o czym piszesz. To właśnie dzięki pani poseł Machałek i staroście Arturowi Zychowi jutro ruszają pociągi do Trutnova. Zresztą poczytaj w archiwum jakie problemy stwarzali urzędnicy z Urzędu Marszałkowskiego, a konkretnie Zbigniew Szczygieł i Piotr Borys.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group