Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 5240
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: PiS: jeleniogórski budżet na 2013 rok, to budżet kryzysowy

Sobota, 15 grudnia 2012, 8:24
Aktualizacja: Niedziela, 16 grudnia 2012, 8:20
Autor: Mea
Jelenia Góra: PiS: jeleniogórski budżet na 2013 rok, to budżet kryzysowy
Fot. Archiwum
– Budżet na 2013 rok jest najgorszym budżetem od 6 lat – mówił podczas wczorajszej konferencji prasowej (14.12) Prawa i Sprawiedliwości jeleniogórski radny Krzysztof Mróz. – Prawie we wszystkich działach są cięcia i oszczędności. Spadają dochody i wydatki miasta. Deficyt budżetowy zaplanowano na 30 mln zł, a dług na koniec 2013 roku wyniesie 196 mln zł. To oznacza stagnację miasta – dodał.

Krzysztof Mróz podkreślał, że w planowanym obecnie przyszłorocznym budżecie, najbardziej niepokoi spadek inwestycji.

- Wydatki bieżące w przyszłym roku to 80 %, a majątkowe tylko 20 %. Wydatki majątkowe w 2013 roku czyli inwestycje i remonty to tylko 47% tego, co jest w obecnym roku. To oznacza prawdziwą stagnację w mieście – mówił Krzysztof Mróz.

Podkreślał również, że w przyszłorocznym budżecie brakuje pieniędzy ma mieszkalnictwo.

- Pieniądze dla Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej wystarczą tylko na dziewięć miesięcy. Nie ma co liczyć na spłatę zaległości, jaką ma ZGKIM. Za to w budżecie zaplanowano 1,2 mln zł na dokapitalizowanie spółki, która ma zarządzać Termami Cieplickimi. To jest absurd w sytuacji, kiedy obiekt zostanie oddany do użytku w grudniu przyszłego roku, a spółka będzie działała już od stycznia i będzie zatrudniała prezesa - tylko po co? – pytał radny Krzysztof Mróz. - Wojewoda zaskarżył uchwałę o powołaniu tej spółki, a mimo to prezydent uparcie chce spółkę dokapitalizować z pieniędzy miejskich. Uważamy także za niezasadne zostawianie aż 9 mln zł rezerwy. Te pieniądze w dużej części powinny być przeznaczone na remonty i inwestycje choćby drogowe – dodał.

Radni PiS nazwali przyszłorocznym budżet kryzysowym i zapowiedzieli protest przeciwko niemu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group