Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7397
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: PiS: dlaczego nie warto głosować na PO?

Czwartek, 29 września 2011, 16:49
Aktualizacja: Piątek, 30 września 2011, 7:53
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: PiS: dlaczego nie warto głosować na PO?
Fot. Angela
– Bo pycha powinna zostać ukarana, a PO to „pieszczoszki”, które zrujnowały demokrację – takie i wiele innych ostrych słów pod adresem politycznego przeciwnika PO padło dzisiaj z ust przedstawicieli PiS: obecnej posłanki i kandydatki do Sejmu Marzeny Machałek oraz eurodeputowanego, który przyjechał ją poprzeć, prof. Ryszarda Legutki.

Poseł Marzena Machałek podkreślała, że są to ostatnie dni przed wyborami, w których mieszkańcy zastanawiają się na kogo głosować. Stąd konferencję, która odbyła się dziś w siedzibie PiS przy ulicy Krótkiej, zatytułowano: Dlaczego nie warto głosować na Platformę Obywatelską?

– Dlatego, że pycha powinna zostać ukarana, a od 1989 roku nie było tak pysznych i niekompetentnych rządów, jak Platformy Obywatelskiej. Finanse publiczne i infrastruktura są w stanie katastrofalnym. Podróż pociągiem z Gdańska do Warszawy trwa 8 godzin, to jest rekord świata. Polityka zagraniczna to pasmo klęsk. Jeszcze żaden minister nie zrobił też tyle złego w edukacji, co obecna pani minister. Uczniowie są coraz gorzej przygotowani i wykształceni – powiedział Ryszard Legutko, eurodeputowany z Prawa i Sprawiedliwości.

– Również ustawa o szkolnictwie wyższym jest bardzo kontrowersyjna i bulwersująca. Autorzy tej ustawy obiecują, że zostanie ona zmieniona, ale zobaczymy, co z tego wyjdzie. W Europie jesteśmy krajem najbardziej podsłuchiwanym, z najmniejszą możliwością swobodnej wypowiedzi, najbardziej kontrolowanymi i najmniejsze zróżnicowanymi mediami oraz z najmniejszym dostępem do informacji publicznej. Warto zadać sobie pytanie, dlaczego należy głosować na PO, bo tu trzeba się nieźle natrudzić i nagimnastykować by znaleźć jakieś argumenty – dodał.

– To bardzo złe rządy, ale na szczęście demokracja działa w systemie wahadłowym, raz wahadło wyborców przesuwa się w jedną stronę, a drugi raz w drugą. Jeśli dobrze odczytuję nastroje społeczne, to wahadło przesuwa się na naszą stronę i po wyborach czeka nas niespodzianka polityczna. W przyszłość można więc patrzeć w przyszłość z optymizmem, bo w Sejmie zasiądą tacy ludzie, jak poseł Marzena Machałek znana z pracowitości i znajomości codziennych problemów – skonkludował Ryszard Legutko.

Marzena Machałek zaznaczyła natomiast, że obecnie PO straciła największy atut, jakie miała dotychczas: przestała panować nad przekazem.
– Do tej pory ludzie wierzyli w to, że Polska jest miodem i mlekiem płynąca, natomiast kiedy premier przejrzał na oczy jeżdżąc „tuskobusem” po kraju, to zobaczył, że jest to kraina, w której ludziom trzeba ocierać łzy i odpowiadać na pytanie: Jak żyć panie premierze? Zobaczył ludzi, którzy na co dzień muszą się borykać z wykupem leków czy zakupem podręczników dla dzieci. Polska jest podzielona na dwie grupy ludzi: mniejsza grupa, która jest przy władzy i jest jej bardzo dobrze, oraz większość, która boryka się z wielkimi problemami. Gdyby polski rząd z uczciwością pochylił się nad problemami Polaków, sytuacja byłaby zupełnie inna – powiedziała poseł M. Machałek.

– Jeszcze przed wyborami wmawiano nam, że Polski nie dosięgnie kryzys, że jest to zielona wyspa. Dość szybko po wyborach okazało się, że trzeba zmieniać budżet państwa, bo finanse są w katastrofalnym stanie. Wiadomo jak wygląda zadłużenie finansów publicznych, ale Polakom próbowano, że nic złego się nie dzieje. Nie należy więc głosować na PO, bo Polaków nie wolno oszukiwać. PR i propaganda nie jest rzeczą najważniejszą, najważniejsza jest prawda – zaznaczyła Marzena Machałek.

W wypowiedziach polityków PiS zabrakło konkretów i szczegółów uzasadniających przytoczone argumenty. Organizatorzy konferencji tłumaczyli, że wszystko zawarte jest w programie politycznym Prawa i Sprawiedliwości. Podobne spotkanie odbyło się w godzinach popołudniowych w Hotelu Mercure i było adresowane do wyborców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (77)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group