Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 2906
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: PiS chce dopłat do wody i ścieków

Poniedziałek, 28 czerwca 2010, 11:25
Aktualizacja: Czwartek, 12 sierpnia 2010, 21:27
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: PiS chce dopłat do wody i ścieków
Fot. Angela
Ciekawie i nie bez emocji zapowiada się jutrzejsza LXX sesja Rady Miejskiej. Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości złożył do przewodniczącego rady miejskiej Huberta Papaja, projekt uchwały o dopłatach do wody i ścieków dla mieszkańców Jeleniej Góry. Radni PiS chcą, by kwestia dopłat została jutro ostatecznie uregulowana.

Radni PiS chcą by dopłaty do wody i ścieków, które mają zacząć obowiązywać od 1 lipca 2010 roku były na dotychczasowych zasadach czyli w kwotach 0,60 zł do metra sześciennego wody i 0,80 zł do metra sześciennego ścieków.

- Na sesji rady pierwszego czerwca br., kiedy głosowana byłą uchwała dotycząca przedłużenia taryfy na wodę i ścieki dla mieszkańców Jeleniej Góry, z radnym Ireneuszem Łojkiem pytaliśmy dlaczego nie głosujemy od razu nad uchwałą o dopłatach do wody. Wówczas prezydent Marek Obrębalski obiecywał, że kwestia dopłat do wody i ścieków zostanie uregulowana na kolejnej sesji. Tymczasem była już jedna sesja, na której dopłaty do wody i ścieków nie zostały nawet poruszone. Teraz szykuje się kolejna sesja, w paragramie której znowu nie uwzględniono uchwały dopłat do wody i ścieków. Dlatego złożyliśmy projekt tej uchwały do przewodniczącego rady. Będziemy też wnioskowali o wprowadzenie projektu do porządku sesji 29 czerwca br. - mówi radny Krzysztof Mróz z PiS.

W programie jutrzejszej sesji rady przewidziano ponadto głosowanie nad zmianą uchwały budżetowej na 2010 rok, ustaleniem wysokości nagrody miasta na 2010 rok, zmiany nazwy Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 1 w Jeleniej Górze na Zespół Szkół Przyrodniczych, czy wyrażenie zgody na używanie herbu Miasta Jeleniej Góry przez Dolnośląskie Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza z siedzibą we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1198
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group