Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 15102
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pirmin dał się we znaki

Poniedziałek, 4 lutego 2019, 6:39
Aktualizacja: Wtorek, 5 lutego 2019, 9:49
Autor: MPGK
Jelenia Góra: Pirmin dał się we znaki
Fot. MPGK
To był jeden z największych ataków zimy w ostatnich latach. Przez Dolny Śląsk przechodził rozległy niż „Pirmin”. W ciągu dwunastu godzin pługo–solarki jeleniogórskiego MPG przejechały 930 km. Z bazy przy ul. Wolności wyjeżdżały 27 razy, zużywając na ulicach około 120 ton soli.
Pracowałem 12 godzin - mów Daniel Barnowski. - Nie było łatwo. Musiałem być cały czas skoncentrowany. Nie mogłem sobie pozwolić nawet na chwilkę luzu.

Kierowca odśnieżał centrum Jeleniej Góry: Al. Jana Pawła II i Al. Solidarności, ul: Sobieskiego, Bankową, Wolności, Spółdzielczą i Lubańską. Mówi, że ma przeświadczenie, że część aut, która miała problemy z przejechaniem ronda Majewskiego posiadała jeszcze… letnie opony.

Warunki były naprawdę trudne - mówi dyspozytor MPGK, Andrzej Jamróz. - Śnieg zaczął sypać w niedzielę około 4.00, potem przeszedł w śnieg z deszczem i tak było do nocy. Najgorsze warunki panowały, jak zwykle, w Jagniątkowie. Odebrałem też około 50 telefonów od jeleniogórzan, którzy prosili, by nasze służby przyjechały odśnieżyć ich ulice. Robiliśmy, co mogliśmy.

O tym, jak bardzo kierowcy starali się w pracy najlepiej świadczy to, że jeden z pługów został „ściągnięty” przez śnieg do rowu i musiał wyciągać go z niego ciągnik.

Po godz. 20.00 do pracy przyszła druga zmiana kierowców, by odśnieżać przez całą noc. O godz. 4.00 w poniedziałek na przejściach dla pieszych kolejni pracownicy MPGK, by - ręcznie i przy pomocy niewielkiego sprzętu zmechanizowanego - mają zadbać o to, by przejścia przez jezdnię nie były śliskie. W sumie przy odśnieżaniu Jeleniej Góry, gdy trzeba, pracuje około 50 osób.

Twoja reakcja na artykuł?

22
59%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
0
0%
Złości
14
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
890
Tak
10%
Nie
62%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
26%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
 
112
TIR w rowie
 
112
Autobus w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group